Bundesliga: porażka Bayernu, Lipsk znowu zawiódł

Po 12. kolejce Bundesligi w tabeli zrobiło się nieco ciekawiej. Bayern Monachium przegrał swój mecz, a zatem Borussia Dortmund traci do mistrza Niemiec już tylko punkt. Kolejny raz punkty w tym sezonie zgubił RB Lipsk. Zapraszam na podsumowanie ligi niemieckiej.

Bundesliga: Augsburg – Bayern Monachium 2:1

Takiego rozstrzygnięcia meczu z pewnością nikt się nie spodziewał. Skazywany na porażkę Augsburg dobrze rozpoczął rywalizację. W 23. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Jeden z piłkarzy Bayernu zablokował wówczas dośrodkowanie, ale futbolówka trafiła pod nogi Pedersena, który natychmiastowo oddał bardzo mocny strzał. W 36. minucie Augsburg podwyższył prowadzenie. Iago dośrodkował do Hahna, a Niemiec strzelił na 2:0. Chwilę później odpowiedział jednak Bayern Monachium, a konkretnie Robert Lewandowski, który wykorzystał dogranie Mullera. W drugiej połowie Bawarczycy mimo wielu okazji nie potrafili pokonać Gikiewicza, dlatego sensacyjnie wygrali piłkarze Augsburga.

Bundesliga: Borussia Dortmund – Stuttgart 2:1

Borussia Dortmund musi sobie radzić z dużymi problemami kadrowymi, ale pokazała, że umie poradzić sobie bez kilku kluczowych piłkarzy. Pierwsza połowa była dosyć bezbarwna, gospodarze nie oddali ani jednego celnego strzału. Po przerwie pokazali jednak zdecydowanie lepszą skuteczność. W 56. minucie Malen oddał strzał, a piłka po rykoszecie zaskoczyła golkipera. Radość Borussii nie trwała jednak zbyt długo. W 63. minucie Massimo otrzymał podanie od Karazora, okiwał obrońcę i doprowadził do wyrównania. W 85. minucie wynik na 2:1 ustalił jednak Marco Reus, trafiając do pustej bramki.

Bundesliga: Hoffenheim – RB Lipsk 2:0

RB Lipsk po raz kolejny stracił w tym sezonie punkty. Mało kto się jednak spodziewał, że to Hoffenheim pokona Byki. Gospodarze spisywali się jednak zdecydowanie lepiej. Już w 12. minucie objęli prowadzenie. Dennis Geiger wrzucił piłkę z rożnego, a akcję wykończył Diadie Samassekou. W drugiej połowie gości dobił Munas Dabbur i tym sposobem Lipsk spadł na siódme miejsce w tabeli.

Bundesliga: tabela po 12. kolejce

Liderem pozostaje Bayern Monachium, który po porażce z Augsburgiem ma już tylko punkt przewagi nad Borussią Dortmund. Trzeci jest Freiburg, a dalej mamy Bayer Leverkusen, Union Berlin, Wolfsburg i na siódmym miejscu RB Lipsk. Czerwoną latarnią ligi wciąż jest Furth, które ma na swoim koncie tylko jeden punkt.

Bundesliga: klasyfikacja strzelców po 12. kolejce

Liderem klasyfikacji strzelców jest oczywiście Robert Lewandowski. Polak ma na swoim koncie 14 goli. Drugi jest Erling Haaland, Norweg pokonywał bramkarza dziewięciokrotnie, ale obecnie ma kontuzje. Po osiem trafień mają natomiast Schick, Modeste oraz Awoniyi.