Bundesliga: falstart Bayernu, grad bramek w Dortmundzie

Nie brakowało emocji w 1. kolejce Bundesligi. Punty stracił Bayern Monachium oraz RB Lipsk. W Dortmundzie oglądaliśmy za to bardzo dużo bramek. Zapraszam na podsumowanie.

Bundesliga: Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt 5:2

Na nudę nie mogli narzekać kibice zebrani na Signal Iduna Park. W trakcie rywalizacji padło aż siedem bramek. Wynik meczu otworzył w 23. minucie Marco Reus. Niemiec wykorzystał podanie Haalanda i pokonał Trappa. Do wyrównania doprowadził Felix Passlack, który zanotował trafienie samobójcze.

W 32. minucie mocny strzał z ostrego kąta oddał Hazard. Trapp próbował interweniował, ale piłka po odbiciu od nogi bramkarza wpadła do bramki. Dosłownie chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł się Haalanda, który wygrał pojedynek z golkiperem Eintrachtu.

W drugiej połowie piłkarze Borussii Dortmund również pokazywali się z dobrej strony. W 58. minucie gola strzelił Reyna, a chwilę później bramkę na 5:1 strzelił Haaland. Końcowy wynik na 5:2 ustalił Hauge.

Bundesliga: Mainz – RB Lipsk 1:0

Wicemistrz Niemiec rozpoczął sezon od falstartu. Mainz objęło prowadzenie już w 12. minucie. Po katastrofalnym błędzie obrońców bramkę strzelił Moussa Niakhate. Lipsk próbował za wszelką cenę odrobić wynik. Stworzył sobie po przerwie dużo sytuacji, ale zawodnicy mieli problem z oddaniem celnych strzałów, dlatego golkiper Mainz musiał interweniować tylko raz. Defensywa gospodarzy spisała się wzorowo, dlatego spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0.

Bundesliga: tabela po 1. kolejce

Po 1. kolejce liderem jest Stuttgart, które wysoko wygrało z Furth. Na drugim miejscu jest Hoffenheim, a podium zamyka Borussia Dortmund.

Bundesliga: klasyfikacja strzelców po 1. kolejce

Trzech piłkarzy skompletowało dublet, a nikomu nie udało się strzelić hat-tricka. Zawodnikami, którzy zdobyli dwie bramki są Erling Haaland (dołożył do tego trzy asysty), Kainz oraz Kempf.