Pobierz aplikację betfan na telefon
Brighton sięga po Modera i Karbownika!

Brighton jest coraz bliżej podpisania kontraktów z dwiema gwiazdami Ekstraklasy. Wszystko wskazuje na to, że do klubu z Premier League podczas letniego okna transferowego trafią Jakub Moder i Michał Karbownik.

MODER I KARBOWNIK W PREMIER LEAGUE

W przypadku Modera pozostały już tylko testy medyczne, które mają się odbyć w poniedziałek. Lech Poznań ma otrzymać za tego piłkarza 11 milionów euro (nie wiadomo, czy wliczone w tę kwotę są bonusy) i jednocześnie wypożyczyć go co najmniej do zimy, a może i nawet do końca sezonu – w zależności od tego, czy Brighton zechce go mieć u siebie wcześniej.

Karbownik był łączony głównie z hiszpańskimi klubami. W niedzielę okazało się jednak, że może on podzielić losy Modera i również trafić do klubu z Premier League. Na takich samych zasadach, czyli z jednoczesnym wypożyczeniem co najmniej do zimy, tylko że za mniejszą kwotę. Mówi się o 5 mln euro i dodatkowych bonusach. Konkretne sumy nie są znane.

BRIGHTON TO TYPOWY ANGIELSKI ŚREDNIAK

Moder i Karbownik trafią do zespołu, który od sezonu 2017/18 gra w Premier League. Nie jest to jednak drużyna mająca jakiekolwiek szanse na europejskie puchary. W poprzednich latach w tabeli zajmowali kolejno piętnaste, siedemnaste i piętnaste miejsce. Na ten moment również plasują się na piętnastej lokacie. Z pewnością ten klub stać na to, by znaleźć się w górnej połowie tabeli. Pytanie czy dwaj Polacy jeszcze w tym sezonie pomogą ten cel osiągnąć.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!