Pobierz aplikację betfan na telefon
Brewster w Sheffield. Padł klubowy rekord

Rhian Brewster dołączył do Sheffield United. Zespół zapłacił za niego Liverpoolowi rekordową w historii klubu sumę 26 milionów euro.

DUŻE NADZIEJE

Napastnik podpisał z Sheffield kontrakt do 2025 roku. W klubie pokładają w nim duże nadzieje na przyszłość. Utalentowany Brewster nie mógł liczyć na swoją szansę w pierwszej drużynie Liverpoolu. Ci jednak nie byli chętni na pozbycie się zawodnika, w którym widzieli duży potencjał. Piłkarzem zainteresowane były też Crystal Palace i Aston Villa, jednak włodarzy mistrza kraju przekonała atrakcyjna oferta Sheffield, która zakładała zarówno niezłą kwotę transferu, jak i atrakcyjne warunki umowy.

BREWSTER JESZCZE WRÓCI NA ANFIELD?

Mistrz Anglii dobrze zabezpieczył się w razie sytuacji, gdyby Brewster sprawdził się w zespole z Sheffield. Zagwarantowali sobie opcję odkupu ważną przez trzy lata. W razie ewentualnego dalszego transferu otrzymają oni także 15% z kwoty sprzedaży.

Młody zawodnik jest wychowankiem Chelsea, a w zespole „The Reds” pojawił się 5 lat temu. Świetnie prezentował się w drużynach młodzieżowych, jednak nie doczekał się wielu szans w pierwszej drużynie, gdzie wystąpił do tej pory zaledwie cztery razy. Teraz będzie miał szansę udowodnić swoją jakość, a w drużynie ze środka stawki Premier League znacznie łatwiej będzie mu również o regularną grę. Ostatnią rundę 20-latek spędził w Swansea, gdzie rozegrał 22 mecze i zdobył 11 bramek.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!