Pobierz aplikację betfan na telefon
Borussia Dortmund – Bayern. Wielki Quiz wiedzy o Der Klassiker!

Borussia Dortmund – Bayern Monachium już w sobotę 4 grudnia! Najważniejszy mecz sezonu w Niemczech zwany również Der Klassiker zaplanowano na godzinę 18:30. Co wiesz o tych derbach i drużynach w ich występujących? Czy znasz interesujące fakty z przeszłości? A może jesteś za pan brat z historią tych klubów Bundesligi. Sprawdź swoją wiedzę w quizie dot. potyczki Bayernu z BVB w Der Klassiker.

Der Klassiker to najważniejszy mecz sezonu w Niemczech. Potyczka między Bayernem Monachium a Borussią Dortmund elektryzuje nie tylko za Odrą, ale również wielu ludzi na świecie. Bawarczycy i BVB to bowiem dwie najbardziej utytułowane zespoły w Niemczech, które od lat biją się o prym w Bundeslidze. Sprawdź swoją wiedzę, ile o wiesz o obu zespołach i historii Der Klassiker. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 12/15 to rezultat satysfakcjonujący. Pamiętaj, że w grze o nagrody quiz możesz rozwiązać tylko raz!

0%
7
Created on
Borussia Dortmund - Bayern. Wielki Quiz wiedzy o Der Klassiker!

Borussia Dortmund - Bayern. Wielki Quiz wiedzy o Der Klassiker!

Borussia Dortmund - Bayern Monachium już w sobotę 4 grudnia! Najważniejszy mecz sezonu w Niemczech zwany również Der Klassiker zaplanowano na godzinę 18:30. Co wiesz o tych derbach i drużynach w ich występujących? Czy znasz interesujące fakty z przeszłości? A może jesteś za pan brat z historią tych klubów Bundesligi. Sprawdź swoją wiedzę w quizie dot. potyczki Bayernu z BVB w Der Klassiker. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 12/15 to rezultat satysfakcjonujący.

1 / 15

1. Od kilku lat rywalizacje między Borussią Dortmund, a Bayernem Monachium dawały obraz siły i ostatecznie pokazywały, kto zostawał mistrzem Niemiec. Od 2013 roku hegemonem pozostają Bawarczycy, natomiast we wcześniejszych dwóch sezonach triumfowało BVB. Jaka jest obecna różnica punktowa między oboma zespołami?

2 / 15

2. Rywalizacja Bayernu z BVB trwa od wielu dekad. Pierwsze spotkanie między tymi zespołami w Bundeslidze odbyło się w październiku 1965 roku. Ile razy odbył się Der Klassiker od momentu powstania Bundesligi?

3 / 15

3. Który piłkarz jest najlepszym strzelcem w historii Der Klassiker?

4 / 15

4. Który z piłkarzy wystąpił w Der Klassiker najwięcej razy w historii?

5 / 15

5. Historia Borussii Dortmund i Bayernu Monachium przeplata się nie tylko przy okazji Der Klassikerów. Często również dochodzi do wymiany piłkarzy między klubami, co często wywołuje ogromne emocje w Niemczech. Który z wymienionych piłkarzy nigdy nie zmienił klubowych barw na barwy największego antagonisty?

6 / 15

6. Nie jest jednak tak, że między Bayernem a Borussią panuje wyłącznie oschła relacja. Przed lat monachijczycy uratowali BVB przed bankructwem ofiarując klubowi z Zagłębia Ruhry długoterminową pożyczkę. W którym roku miała miejsce ta sytuacja?

7 / 15

7. W przeszłości często w Der Klassikerach dochodziło do specyficznych sytuacji. Jedną z nich były ataki w stylu kung-fu i gryzienie jednego z zawodników drużyny przeciwnej. Jak nazywa się zawodnik, który dopuścił się tych wykroczeń?

8 / 15

8. W innym spotkaniu z sezonu 2002/03 Borussia Dortmund kończyła mecz w dziewiątkę, a między słupkami od 66. minuty stał zawodnik z pola, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Jens Lehmann. Kto go zastąpił w bramce?

9 / 15

9. W kwietniu 2001 roku doszło do najbardziej brutalnego meczu w historii. Z boiska wyleciało aż trzech zawodników. Ile łącznie kartek pokazał wtedy Hartmut Strampe?

10 / 15

10. Borussia Dortmund to klub, który jako ostatni zdołał przerwać dominację Bayernu w Bundeslidze, zdobywając mistrzostwo Niemiec. Trenerem BVB był wtedy Jürgen Klopp. Niewiele brakowało, a zamiast w Dortmundzie szkoleniowiec wylądowałby w Monachium. Bawarczycy nie zdecydowali się na ten ruch, a Uli Hoeness poinformował Kloppa dlaczego na niego nie postawił. Co było przyczyną?

11 / 15

11. Spotkania Borussii Dortmund i Bayernu Monachium to również polskie wątki. Robert Lewandowski jest najlepszym strzelcem w historii Der Klassiker. Który z polskich piłkarzy również zdobył bramkę w tych niemieckich derbach?

12 / 15

12. Teraz pora na kilka pytań o historię obu klubów. Rozpoczniemy od Borussii Dortmund, która powstała w 1909 roku. Jednym z czynników powstania klubu piłkarskiego miała być pomoc w asymilacji imigrantów. Z jakiego kraju pochodzili?

13 / 15

13. W swojej historii Borussia zdobyła dziewięć mistrzostw Niemiec jak również Ligę Mistrzów. Miała tez niechlubny okres, gdy występowała w 2. Bundeslidze. Ile sezonów spędziła na zapleczu?

14 / 15

14. Teraz pora na Bayern Monachium, który mimo tego że jest rekordzistą pod względem zdobytych mistrzostw Niemiec, nie występuje w Bundeslidze od początku istnienia. Dlaczego Bawarczycy znaleźli się w Bundeslidze dopiero po dwóch latach?

15 / 15

15. Od momentu awansu Bayern nigdy nie spadł z Bundesligi. Nie zawsze znajdował się jednak na podium. Na którym miejscu zakończył sezon najniżej w historii?

Your score is

The average score is 48%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!