Bayern wygrywa hitowe starcie. Lewandowski mógł zaliczyć hat-tricka

Bayern Monachium w wyjazdowym meczu Bundesligi pokonał Borussię Dortmund 3:2. Niemieckie zespoły zapewniły widzom spotkania emocje do ostatnich sekund, a Der Klassiker nie zawiódł.

POD KONTROLĄ GOŚCI

Od pierwszego gwizdka wysoko wyszli mistrzowie kraju, a dortmundczycy zostali zepchnięci do defensywy. Pierwszy raz piłka wylądowała w siatce gospodarzy w 24. minucie po strzale Roberta Lewandowskiego. Na jego nieszczęście wideoweryfikacja wskazała na niewielki spalony Polaka, a gol został cofnięty. Po około 30 minutach z boiska musiał zejść Joshua Kimmich, który nabawił się kontuzji. Jego nieobecność ułatwiła Borussii dojście do dogodnych sytuacji, co szybko zaowocowało bramką – jak się wydawało – do szatni. Autorem trafienia był Marco Reus. Bayern jednak szybko się zrekompensował i w doliczonym czasie pierwszej połowy zdołali wyrównać wynik po koronkowej akcji ofensywnej formacji i świetnym wykończeniu Alaby.

GOLE „DZIEWIĄTEK”

Po powrocie na murawę szybko wyszli na prowadzenie – ponownie strzelił „Lewy” i tym razem jego gol został uznany. Było to już 24. trafienie polskiego napastnika w niemieckim klasyku. W 80. minucie Lewandowski dołożył do swojego dorobku asystę, wykładając piłkę Leroyowi Sane. 24-latek skutecznie wykorzystał okazję i podwyższył prowadzenie gości. Bayern jednak niedługo cieszył się komfortem dwubramkowej przewagi, bo zaledwie kilka minut później do siatki trafił napastnik gospodarzy – Erling Haaland. Norweg dał Borussii nadzieję na wyrwanie punktów mistrzom kraju, jednak ostatecznie ta sztuka już im się nie udała. Na 4:2 podwyższył Robert Lewandowski, jednak i tym razem został przyłapany na minimalnym spalonym, a mógł mieć na koncie nawet trzy bramki. Świetną okazję na bramkę miał Marco Reus, jednak fatalnie spudłował i komplet punktów trafił do Bawarczyków.

W NIEMCZECH BEZ NIESPODZIANEK

Bayern zwycięstwem w Dortmundzie zapewnił sobie pozycję samodzielnego lidera Bundesligi. Borussia z kolei straciła drugą lokatę na rzecz ekipy z Lipska, która wygrała swój mecz z Freiburgiem.