Pobierz aplikację betfan na telefon
Bogusz wróci do Polski? Jest kilka opcji

Mateusz Bogusz, reprezentant Polski do lat 21, najprawdopodobniej wkrótce zmieni barwy klubowe. W mediach pojawia się kilka możliwych kierunków.

TYLKO WYPOŻYCZENIE

Młody zawodnik zdołał już zadebiutować w pierwszej drużynie, jednak po awansie do Premier League 19-latek nie będzie mógł liczyć na regularną grę. Jego koledzy z zespołu świetnie się spisują i Marcelo Bielsa nie chce dokonywać niepotrzebnych rotacji. Szkoleniowiec ceni jednak Polaka i nie chce żegnać się z nim definitywnie, dlatego obie strony są najbliżej skłonienia się ku wypożyczeniu. Bogusz dostanie czas na ogranie się i wejście na najwyższe obroty, żeby później wrócić na Wyspy i udowodnić, że zasługuje na grę w wyjściowym składzie. Piłkarzem interesują się kluby z wielu krajów. Przewijają się angielskie zespoły z League One, włoski SPAL, grające na zapleczu La Ligi Castellon, a także Logrones.

BOGUSZ W EKSTRAKLASIE?

W mediach pojawiła się także opcja kierunku polskiego – o Polaka pytają poważnie dwa kluby. Pierwszym jest Legia Warszawa, której szkoleniowcem niedawno został doskonale znający 19-latka Czesław Michniewicz. Jest to jednak spore zaskoczenie, gdyż po opadnięciu z pucharów europejskich mistrz Polski miał zabrać się za odchudzanie kadry. Druga możliwość jest równie zaskakująca. Bogusz mógłby trafić także do Wisły Kraków, która od pewnego czasu cierpi na brak jakościowego młodzieżowca. W „Białej Gwieździe” pomocnik miałby z pewnością największe szanse na pierwszy skład.

Bogusz jest wychowankiem Ruchu Chorzów, a do Anglii trafił przed rokiem za skromną kwotę 100 tysięcy euro. Do tej pory rozegrał trzy spotkania w pierwszej drużynie Leeds. Wkrótce wyjaśni się jego przyszłość.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!