Blast Premier Fall Groups: Typy, kursy, zapowiedź, kto zagra? | CS:GO

Adrian Krawczyk

10 lipca 2023

Blast Premier Fall Groups: Typy, kursy, zapowiedź, kto zagra? | CS:GO

Od czwartku 13 lipca do niedzieli 23 lipca rozpocznie się turniej CS:GO Blast Premier Fall Groups. Wystąpi w nim 12 zespołów, które najpierw zmierzą się w 3 grupach po 4 zespoły, by jedna najlepsza z nich awansowała do finału Fall Final. Pozostałe drużyny natomiast zagrają w zestawionych parach w Play-In Stage. W poszczególnych grupach znamy już faworytów do wygrania według bukmacherów, a są nimi Team Vitality, Heroic oraz FaZe. Czy udźwigną oni presję i awansują do Fall Final? Zapraszamy na zapowiedź turnieju Blast Premier Fall Groups oraz do zapoznania się z typami na turniej.

Blast Premier Fall Groups: Zapowiedź

BLAST Premier Fall Groups 2023 będzą pierwszymi dużymi mistrzostwami nowego sezonu i wydarzeniem inaugurującym jesienny sezon serii BLAST Premier. Wydarzenie odbędzie się w formacie studyjnym w dniach 13-23 lipca w Kopenhadze w Danii. Wszystkie mecze zostaną rozegrane w formacie B03, czyli do dwóch wygranych map. W mistrzostwach weźmie udział dwanaście drużyn partnerskich zarówno z Europy, jak i Ameryki Północnej. Będą one rywalizować o łączną nagrodę pieniężną w wysokości 177 498 dolarów, sześć wyjazdów na jesienne finały, a także punkty rankingowe do tabeli BLAST Premier.

Blast Premier Fall Groups: kursy bukmacherskie

W ofertach bukmacherów pojawiły się już kursy bukmacherskie na wydarzenie CS:GO – Blast Premier Fall Groups. Możemy obstawiać zarówno poszczególne spotkania, jak i miejsce zajęte przez dany zespół w poszczególnej grupie. W grupie A faworytem z wyceną kursową 1.40 jest Team Vitality, na drugim miejscu uplasowana została drużyna Ninjas in Pyjamas (kurs 3.50), kolejno Complexity (kurs 15.00) oraz Evil Geniuses (kurs 35.00). W grupie B natomiast według kursów to Heroic ma największe szanse na wygranie (współczynnik 1.55), za jego plecami zostały zestawione Natus Vincere (kurs 4.00), Astralis (kurs 7.00) oraz BIG (kurs 20.00). W ostatniej grupie, czyli C szanse są najbardziej wyrównane i mamy dwóch głównych kandydatów – FaZe Clan (mnożnik 2.20) oraz z taką samą wyceną kursową 2.20 G2 Esports.

Blast Premier Fall Groups: typy

2.20

WYGRANA FAZE

W GRUPIE C

betfan

Skupimy się głównie na typach długoterminowych z turnieju Blast Premier Fall Groups. Wybrałem pod obserwację najbardziej wyrównaną grupę C i stawiam w niej na wygraną FaZe Clan. Jeżeli wszystko potoczy się bez niespodzianek to właśnie FaZe będzie walczyć o awans do Fall Final z G2 Esports w bezpośrednim starciu. FaZe w pierwszym meczu ma do pokonania OG, z którymi powinni rozprawić się w łatwy sposób, natomiast G2 musi pokonać OG, które również nie prezentuje ostatnio wysokiej formy. Stawiam na wygranie grupy C przez FaZe po kursie 2.20.

Blast Premier Fall Groups: kto wystąpi?

W turnieju CS:GO Blast Premier Fall Groups wystąpi w sumie 12 zespołów, które zostaną podzielone na 3 grupy po 4 drużyny, a są to drużyny jak:

 • Team Vitality
 • Ninjas in Pyjamas
 • Complexity
 • Evil Geniuses
 • Heroic
 • Natus Vincere
 • Astralis
 • BIG
 • FaZe Clan
 • G2 Esports
 • Team Liquid
 • OG

Autor tekstu

Adrian Krawczyk

Pasjonat piłki nożnej od młodu. Później sam próbował swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. Teraz największy pasjonat piłki nożnej, kolarstwa oraz skoków narciarskich. Wszechstronność w sporcie to mój atut - śledzę praktycznie wszystko, co jest możliwe - od darta, przez esport, aż po topowe mecze piłkarskie.

Najnowsze wpisy