Bayern sięga po upragnione trzy punkty. Dublet „Lewego”

Bayern Monachium po dwóch remisach w Bundeslidze nareszcie sięgnął po pełną pulę, choć już w piątej minucie dali się zaskoczyć rywalom z Wolfsburga. Kolejne trafienia zaliczył Robert Lewandowski.

„LEWY” RATUJE SYTUACJĘ

Nieszczęśliwie dla Bawarczyków powtórzył się scenariusz z meczu z Unionem Berlin. Tym razem ekipa z Wolfsurga wyszła na prowadzenie już w 6. minucie, a autorem pierwszego trafienia w spotkaniu był Maximilian Philipp. Goście przez pierwszą połowę dominowali w środku pola, jednak w doliczonym czasie gry doszło do wyrównania za sprawą świetnego przebłysku Roberta Lewandowskiego. Polak po przerwie szybko skompletował dublet, a jego koledzy pomogli mu utrzymać korzystny wynik do końca spotkania. Bayern nie grał najlepiej, jednak wystarczyło im sił, by skutecznie odeprzeć ataki przeciwników. „Lewy” po raz kolejny udowodnił, że ma patent na ten zespół.

BAYERN WCIĄŻ GONI LIDERA

Trzy punkty w starciu z Wolfsburgiem były dla mistrzów Niemiec zbawienne. Teraz Bayern zajmuje drugie miejsce w tabeli, ustępując o jedno „oczko” Bayerowi Leverkusen, który również wygrał swoje wczorajsze starcie z FC Koeln, pewnie pokonując rywali aż 4:0. Na równi z ekipą z Monachium jest RB Lipsk, który – podobnie jak podopieczni Hansiego Flicka – mają 27 punktów na swoim koncie.