Pobierz aplikację betfan na telefon
Bayern Monachium znalazł następcę Thiago Alcantary

Bayern Monachium w letnim oknie transferowym stracił cennego piłkarza. Z ekipy mistrza Niemiec odszedł Thiago Alcantara. Hansi Flick znalazł jednak jego następcę.

TIAGO ZASTĄPI THIAGO?

Tym zawodnikiem ma być Tiago Dantas. To 19-letni pomocnik, który trafił do Bawarczyków na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu po sezonie za osiem milionów euro. O tym ruchu jako pierwszy poinformował Christian Falk, który jest dziennikarzem „Bilda”.

Niemieckie media twierdzą, że Hansi Flick widzi w tym graczu zawodnika, który w niedalekiej przyszłości będzie mógł zastąpić Thiago Alcantarę. Dlatego będzie on od razu trenował z pierwszą drużyną, a nie – tak jak twierdzono na początku – z ekipą rezerw.

Tiago Dantas grał od dziewiątego roku życiu w Benfice. Niecały rok temu zadebiutował w pierwszej drużynie. Gdyby został w portugalskiej drużynie, to być może dostałby swoją szansę w Lidze Europy  i zagrał np. przeciwko Lechowi Poznań. Pod okiem Flicka ma wejść na jeszcze wyższy poziom.

BAYERN MONACHIUM DOKONAŁ KILKU CIEKAWYCH TRANSFERÓW

Bayern Monachium nie ukrywa, że jest to inwestycja w przyszłość. Nikt nie liczy na to, że Tiago od razu wejdzie w buty Thiago, ale skoro Flick faktycznie w nim coś widzi, to wypada dać mu szansę i poczekać na jego rozwój.

W letnim oknie transferowym Bayern zakontraktował jeszcze m.in. Douglasa Costę, Erica Maxima Choupo-Motinga, Marca Rocę, Bounę Sarra oraz przede wszystkim Leroya Sane, który już stał się jedną z gwiazd drużyny.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!