Pobierz aplikację betfan na telefon
Bartosz Kapustka z poważną kontuzją

W pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów Legia pokonała Florę Tallin 2:1. Jedną z bramek zdobył Bartosz Kapustka, który po wykonaniu cieszynki pomocnik uszkodził więzadło krzyżowe.

Dobry start i kontuzja Kapustki

Legia Warszawa w wymarzony sposób rozpoczęła drugą rundę eliminacji do Ligi Mistrzów. Już w trzeciej minucie wynik rywalizacji w starciu z Florą Tallin otworzył Bartosz Kapustka. Pomocnik Wojskowych oddał płaski strzał tuż sprzed pola karnego i pokonał golkipera estońskiej drużyny. Niestety przy wykonywaniu cieszynki doznał urazu. Polak wyskoczył wysoko z radości i przy lądowaniu nienaturalnie wygięło się jego kolano. Jego koledzy od razu przekazali, że potrzebna będzie zmiana. Zapoznaj się z podsumowaniem ostatnich występów polskich drużyn w europejskich pucharach.

Czarny scenariusz potwierdzony przez Legię

Wojskowi przeprowadzili 23 lipca dokładne badania. Niestety potwierdził się czarny scenariusz. Bartosz Kapustka uszkodził więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. Oznacza to dla niego około 8-9 miesięcy przerwy.

Bartosz Kapustka dodał wpis na jednym ze swoich mediów społecznościowych, w których tłumaczy okoliczności kontuzji.

Dotychczasowa kariera Kapustki

Bartosz Kapustka od sezonu 2013/2014 grał dla Cracovii. Jego talent został zauważony podczas Mistrzostw Europy w 2016 roku. Po reprezentanta Polski zgłosiło się Leicester, które zapłaciło za niego 5 milionów euro. Kapustka nie sprostał jednak oczekiwaniom Lisów i był wypożyczany. W sezonie 2017/2018 rozegrał kilka meczy w barwach Freiburga, a na kampanię 2018/2019 został wypożyczony do belgijskiego Leuven. To właśnie podczas gry w tym klubie doznał bardzo podobnej kontuzji, ale wtedy było to lewe kolano. Popularny Kapi nie zadebiutował w Premier League. W sezonie 2020/2021 przeszedł za darmo do Legii Warszawa.

Obstaw mecz Legia – Wisła Płock w BETFAN.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!