Pobierz aplikację betfan na telefon
Baraże o Bundesligę: Holtein Kiel- 1. FC Köln rewanż

W sobotę (29.05) o godzinie 18:00 odbędzie się rewanżowe spotkanie pomiędzy Holstein Kiel a 1. FC Köln. Baraże o Bundesligę wyłoni zespół, który otrzyma miejsce w Bundeslidze w sezonie 2021/2022.

Baraże o Bundesligę: Niespodzianka w Kolonii

Drużyna z zaplecza Bundesligi zaprzepaściła szansę na bezpośredni awans w ostatniej kolejce przegrywając u siebie z Darmstadt. Teraz musi mierzyć się o awans z trzecią najsłabszą ekipą najlepszej niemieckiej ligi. W pierwszym meczu pomiędzy 16. drużyną Bundesligi a trzecią drużyną 2. Bundesligi zakończył się wynikiem 0:1 dla Holstein Kiel, co było dużą niespodzianką. Drużyna z Kolonii ma poważne braki kadrowe. W tym przegranym pierwszym meczu barażowym na pozycji nr. 9 musiał zagrać boczny obrońca Jonas Hector.

Baraże o Bundesligę: Rewanż w Kilonii

Po meczu w Kolonii przemieszczamy się do Kilonii. Holstein jest drużyną, która powstała w 1900 roku. Na swoim koncie mają nawet Mistrzostwo Niemiec z 1912 roku. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowy nie grali jednak od 1964 roku. W tym sezonie sensacyjnie wyeliminowali z Pucharu Niemiec Bayern Monachium. Polscy kibice mogą kojarzyć niektórych zawodników, którzy wybiegną dzisiaj na murawę. W 1. FC Köln występuje były zawodnik Legii Warszawa Ondrej Duda. Na ławce Holstein Kiel w pierwszym meczu siedział Thomas Dähne (były bramkarz Wisły Płock) oraz Duński obrońca Mikkel Kirkeskov (były zawodnik Piasta Gliwice). Wypożyczony z Holstein do Warty Poznań w tym sezonie był Makana Baku. Ewentualny spadek Kolonii byłby trzecim w przeciągu ostatnich dziesięciu lat.

Transmisja meczu Holstein Kiel- 1. FC Köln odbędzie się na kanale Eleven Sports 1.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!