Australian Open 2022: Świątek, Linette i Majchrzak grają dalej

18 stycznia to niewątpliwie fantastyczny dzień dla polskiego tenisa. Trójka naszych reprezentantów awansowała do 2. rundy Australian Open 2022. Odpadła jedynie Magdalena Fręch.

Australian Open 2022: Pewny awans Igi Świątek

Zaczniemy chronologicznie, czyli w kolejności, w jakiej zostały rozegrane mecze z udziałem naszych reprezentantów. Na początek na kort wyszła Iga Świątek i zmierzyła się z Harriet Dart, która przed rozpoczęciem turnieju była notowana na 123. miejscu w rankingu WTA. Miało być to przetarcie dla Polki przed dużo trudniejszymi spotkaniami.

Po burzliwym początku i remisie 3:3 w gemach, Świątek wrzuciła zdecydowanie wyższy bieg i wygrała 9 gemów z rzędu, deklasując przeciwniczkę w drugim secie 6:0. Trochę nerwów na początku, jednak ostatecznie wszystko ułożyło się po myśli Polki. Gratulacje!

Iga Świątek – Harriet Dart 6:3, 6:0

Przeciwniczką Świątek w 2. rundzie Australian Open 2022 będzie Rebecca Peterson. Iga będzie zdecydowaną faworytką do awansu.

Australian Open 2022: Świetny mecz Magdy Linette

Magda Linette nie była faworytką przed meczem z Anastasiją Sevastovą. Jak się jednak później okazało, poznanianka zbudowała kapitalną formę przed Australian Open. Pierwszy set rozpoczął się po myśli Linette. Całą partię to Magda dominowała i ostatecznie zwyciężyła 6:4.

Druga partia to praktycznie przełamanie za przełamaniem. Obie pani nie potrafiły zbytnio utrzymać swojego serwisu. W pewnym momencie sytuacja Linette nie wyglądała zbyt ciekawie. Polka przegrywała 4:5 i 15:40 przy serwisie Łotyszki, jednak nawet taką stratę potrafiła odrobić i ostatecznie wygrać 7:5. Kapitalny mecz Magdy. Oby tak dalej!

Magda Linette – Anastasija Sevastova 6:4, 7:5

W 2. rundzie Magda Linette zagra z Darią Kasatkiną. To Rosjanka będzie faworytką.

Australian Open 2022: Błyskawiczne zwycięstwo Majchrzaka

Kamil Majchrzak w 1. rundzie Australian Open zmierzył się z Andreasem Seppim. Wszystko wskazywało na to, że może czekać nas długi, wyrównany mecz, jednak nic z tych rzeczy. Polak bardzo szybko, praktycznie po 100 minutach gry wygrał w trzech setach z Włochem. Jedynie w trzeciej partii Seppi podjął walkę, jednak w decydującym momencie, to Majchrzak przełamał rywala. Polak był dzisiaj zdecydowanie lepszy na korcie. Gratulujemy!

Kamil Majchrzak – Andreas Seppi 6:1, 6:1, 7:5

w 2. rundzie Kamil Majchrzak zagra z reprezentantem gospodarzy Alexem De Minaurem. Będzie to bardzo ciężki pojedynek.

Australian Open 2022: Fręch bez szans w starciu z Halep

W 1. rundzie grała również Magdalena Fręch, która nie miała szczęścia w losowaniu i trafiła na powracającą do dobrej formy Simonę Halep. Polka dzielnie walczyła, jednak ostatecznie to Rumunka okazała się lepsza na dystansie dwóch setów.

Magdalena Fręch – Simona Halep 4:6, 3:6