Pobierz aplikację betfan na telefon
ATP: Typy i zapowiedź finałów w Petersburgu i Wiedniu

W niedzielę, 31 października, zostaną rozegrane dwa finały na turniejach rangi ATP w Sankt Petersburgu oraz we Wiedniu. Sprawdźcie, kto będzie faworytem w tych starciach oraz jakie typy proponuję na te mecze. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

ATP 500 Wiedeń: Frances Tiafoe – Alexander Zverev (31.10, 14:00)

Tradycje wiedeńskiego turnieju sięgają już 1974 roku. Od tamtego roku turniej jest rozgrywany na kortach twardych i jest zaliczany do kategorii ATP Tour 500, co oznacza, że zawody są bardzo prestiżowe, a za wygranie można zgarnąć aż 500 punktów do rankingu ATP. W tym roku pula nagród na Vienna Open wynosi 1 550 950 €.

W finale czeka nas fascynujący pojedynek pomiędzy Francesem Tiafoe a Alexandrem Zverevem. Obaj panowie mieli swoje lepsze i gorsze chwile w turnieju, jednak to co zrobił Amerykanin w półfinale przejdzie chyba do historii. Frances Tiafoe w pojedynku z Jannikiem Sinnerem przegrywał już 3:6, 2:5, żeby ostatecznie wygrać to spotkanie. Amerykanin popisał się niezwykłą i niespotykaną wolą walki oraz charakterem. Potrafił w pewnym momencie złamać Włocha, więc w finale może także złamać Zvereva. Wcześniej Tiafoe pokonał na turnieju we Wiedniu takich wirtuozów tenisa jak chociażby Stefanos Tsitsipas, czy też Diego Schwartzman.

Alexander Zverev na turnieju w Austrii jest rozstawiony z numerem 2, co oznacza, że rozegrał łącznie jeden mecz mniej niż jego rywal w finale. Nie oznacza to jednak, że droga Niemca do finału była bardzo prosta i przyjemna. Wręcz przeciwnie. W meczach trzeciej rundy i ćwierćfinału rozgrywał on trzysetowe boje z Alexem De Minaur i Felixem Augerem-Aliassime, które jednak zakończyły się na korzyść Niemca.

W finale faworytem jest Alexander Zverev i to dość zdecydowanym. Ja jednak uważam, że w finale będziemy świadkami wyrównanej rywalizacji i sporej liczby gemów.

Proponowany typ: Powyżej 21.5 gemów – kurs 1.71 z oferty BETFAN 

ATP 250 Sankt Petersburg: Marin Cilić – Taylor Fritz (31.10, 14:30)

Bardzo ciekawy finał czeka nas również w Sankt Petersburgu. Marin Cilić, który powoli powraca do dobrej formy na turniejach w Rosji, zagra z Taylorem Fritzem. Obaj panowie byli już dręczeni w przeszłości przez kontuzje i bardzo dobrze widzieć ich teraz w dobrej formie. Cilić i Fritz na turnieju w Sankt Petersburgu musieli rozegrać po cztery mecze, żeby dotrzeć do finału.

W meczu nie ma wyraźnie wskazanego faworyta, jednak ja uważam, że to właśnie Marin Cilić jest w stanie wyjść z tego starcia triumfalnie. Chorwat w Rosji czuje się bardzo dobrze i widać, jak walczy do końca w każdym spotkaniu. Stawiam po wysokim kursie na Cilicia.

Proponowany typ: Wygrana Marina Cilicia – kurs 2.02 z oferty BETFAN

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!