Pobierz aplikację betfan na telefon
ATP Cup 2022: Polska – Argentyna o wyjście z grupy

Polscy tenisiści spisują się rewelacyjnie na tegorocznym ATP Cup. Mamy na koncie 2 zwycięstwa z Grecją i Gruzją. Teraz nasi reprezentanci zawalczą z Argentyną o pierwsze miejsce w grupie, które daje możliwość gry w półfinale imprezy.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

ATP Cup 2022: Gruzja bez szans w starciu z Polską

W pierwszym meczu na ATP Cup 2022 Polacy pewnie pokonali Grecję, o czym pisałem w osobnym artykule. Następnie przyszedł czas na mecz z Gruzją. Wszyscy obwialiśmy się, jak Hubert Hurkacz poradzi sobie w spotkaniu z Nikolozem Basilaszwilim. Jak się później okazało, Gruzin w ogóle nie wyszedł na kort, a nominacje zostały zmienione w efekcie czego Kamil Majchrzak grał z Aleksandre Bakshim, który jest dopiero w dziesiątej setce rankingu ATP. Polak poradził sobie bez żadnych problemów, tracąc zaledwie 2 gemy w całym meczu.

Większe problemy miał na pewno przy swoim spotkaniu Hubert Hurkacz, który mierzył się z Alexandre Metrevelim. Mecz zakończył się w trzech setach na korzyść wrocławianina przez co mieliśmy już zapewnione zwycięstwo w pojedynku z Gruzinami. Dzieła sukcesu dopełnili Szymon Walków i Jan Zieliński, którzy wygrali debla po super tie breaku. Tym sposobem Polska zawalczy z Argentyną o wyjście z grupy D na ATP Cup 2022.

Wyniki meczu Polska – Gruzja: 

Kamil Majchrzak – Aleksandre Bakshi 2:0 (6:1, 6:1)
Hubert Hurkacz – Aleksandre Metreveli 2:1 (6:7, 6:3, 6:1)
Szymon Walków/Jan Zieliński – Aleksandre Bakshi/Zura Tkemaladze 2:1 (6:7, 6:2, 10:6)

ATP Cup 2022: Polska – Argentyna, czyli prawdziwy sprawdzian dla Polaków

W nocy z wtorku na środę czekają nas ogromne emocje związane z występem Polaków na tegorocznym ATP Cup. Argentyna to zdecydowanie najpoważniejszy przeciwnik, z jakim przyjdzie nam się mierzyć w fazie grupowej. Przypomnijmy, że tylko zwycięzcy poszczególnych grup zapewnią sobie udział w półfinałach.

Argentyna, tak jak Polska, ma na swoim koncie 2 zwycięstwa z Gruzją i Grecją. Bilans wygranych w przypadku naszych rywali jest jeszcze lepszy, bo wynosi 6-0 (Polska 5-1). Będzie to niezwykle ciężki mecz, który rozpocznie się od starcia Kamila Majchrzaka z Federico Delbonisem. Następnie do walki wkroczy Hubert Hurkacz w spotkaniu z Diego Schwartzmanem. Na koniec czeka nas starcie deblowe. Nie znamy jeszcze nominacji, ale prawdopodobnie Szymona Walków w parze z Janem Zielińskim zagrają z z parą argentyńską Gonzalez/Malteni.

ATP Cup 2022: Polska – Argentyna – Typ na mecz

Będzie to niezwykle trudne starcie dla polskiej reprezentacji. Wierzymy jednak w sukces Biało-Czerwonych i awans do półfinału. Majcrzak według mnie jest w stanie wygrać z Delobinsem. Arcytrudne zadanie będzie miał Hubi Hurkacz. Wszystko może rozstrzygnąć się w deblu, który jest na pewno dość nieprzewidywalny na tym turnieju.

Proponowany typ: Wygrana Polski – kurs 2.22 z oferty BETFAN

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!