ATP Cincinnati: Murray ograny! Kolejny Carreno-Busta

Hubert Hurkacz awansował do 3. rundy turnieju ATP Masters 1000 Cincinnati. Tam czeka już brązowy medalista IO Tokio 2020 Pablo Carreno-Busta.

ATP Cincinnati: Hurkacz pokonał Andy’ego Murraya w dwóch setach

Wspaniała wiadomość! Hubert Hurkacz ograł byłego lidera światowego rankingu Andy’ego Murraya. Brytyjczyk jest obecnie jednak dopiero 181. w rankingu ATP i w turnieju ATP Cincinnato wystąpił dzięki dzikiej karcie wręczonej przez organizatorów imprezy.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Panowie po jednym razie przełamali się w środku partii, a najważniejsze sceny miały miejsce w dziesiątym gemie przy serwisie Polaka. Murray miał dwie piłki setowe, a Hubi obronił je w kapitalnym stylu. Ostatecznie o wyniku pierwszego seta musiał zadecydować tie-break, w którym od początku do końca prowadził Hurkacz. Polak wygrał tą „tenisową dogrywkę w secie” 7-4.

Drugi set rozpoczął się wręcz identycznie do pierwszego. Obaj tenisiści wygrywali swoje podania. Kluczowym momentem był 8. gem i utrata serwisu przez Brytyjczyka. Hubert przy swoim serwisie przypieczętował zwycięstwo i pokonał byłego lidera światowego rankingu w dwóch setach.

Hubert Hurkacz – Andy Murray 7:6 (4), 6:3

ATP Cincinnati: Hubert Hurkacz – Pablo Carreno-Busta (19.08, 19:30)

Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie Pablo Carreno-Busta. Hiszpan został brązowym medalistą igrzysk olimpijskich. W meczu o trzecie miejsce pokonał Novaka Djokovicia, co jest niesamowitym osiągnięciem w tym roku. Będzie to na pewno najcięższy mecz dla Huberta, ponieważ Carreno-Busta potrafi wytrzymywać bardzo długie wymiany i świetnie kontratakować. Jeżeli Polak będzie miał kilka słabszych momentów w meczu jak podczas spotkania z Davidovichem Fokiną to niestety nie wróżę dobrze. Zapowiada się bardzo ciekawy i wyrównany pojedynek, w którym wygra tenisista, który popełni mniej prostych błędów i będzie solidniejszy na korcie.

OBSTAW MECZ HURKACZ – CARRENO-BUSTA W BETFAN

Turnieje ATP i WTA w Cincinnati są rozgrywane na kortach twardych. Pula nagród w rywalizacji kobiet wynosi w tym roku 2,114 mln dolarów, natomiast w rywalizacji mężczyzn 3,028 mln dolarów.