Atletico Madryt mistrzem Hiszpanii!

38. kolejka La Liga przyniosła decydujące rozstrzygnięcia. Atletico Madryt zostało mistrzem Hiszpanii pierwszy raz od 2014 roku.

Zwycięstwo w bólach z Realem Valladolid

Atletico zagrało bardzo słabą pierwszą połowę po której zasłużenie przegrywało. Bramkę dla Realu Valladolid strzelił w 18. minucie Oscar Plano, który wyszedł sam na sam z Oblakiem i nie dał żadnych szans słoweńskiemu bramkarzowi. Lider La Liga obudził się dopiero po przerwie i wyrównał w 57. minucie. Zdobywcą bramki Angel Correa:

Luis Suarez w 67. minucie przypieczętował zwycięstwo oraz mistrzostwa dla Atletico Madryt:

Do końca meczu zespół Diego Simeone starał się kontrolować sytuację i nie dopuszczać gospodarzy do żadnych sytuacji bramkowych. Plan w pełni się udał i to goście mogli świętować po ostatnim gwizdku sędziego.

Stabilna forma Atletico kluczem do sukcesu

Zespół Diego Simeone przez cały sezon prezentował równą i stabilną formę w przeciwieństwie do ich głównych rywali Barcelony i Realu Madryt. Atletico opierało swoją grę na mocnej defensywie, a z przodu mogli liczyć na niezawodnego Luisa Suareza, który sezon 20/21 zakończył z 21 golami w La Liga. Oczywiście zdarzały się wpadki jak chociażby porażka 0:2 z Levante, czy odpadnięcie z Pucharu Króla na etapie 1/32 finału z trzecioligową Cornellą, jednak ciężko uniknąć takich rzeczy przez cały sezon. Wyprzedzenie Realu i Barcelony w ligowej tabeli to ogromny sukces piłkarzy Atletico, który na pewno szybko nie zostanie zapomniany. „Los Colchoneros” kończą zwycięski sezon 20/21 z bilansem 26 zwycięstw, 8 remisów i tylko 4 porażek, łącznie zdobywając 86 punktów.

Pozostałe 2 niedzielne spotkania La Liga można obstawić w BETFAN.

Obrońcą trofeum z sezonu 2019/2020 był Real Madryt. Królewscy w poprzednim sezonie wygrali ligę z dorobkiem 87 oczek.