Artur Boruc znowu w Legii?

Redakcja

12 sierpnia 2020

Bramkarz

Artur Boruc może wrócić do Legii Warszawa. Szanse na to, by znowu grał dla „Wojskowych” są naprawdę duże.

TO BYŁBY HIT TRANSFEROWY

Legia Warszawa szykuje kolejne wzmocnienia w kadrze. Uzupełnili już boki obrony, lecz niewątpliwie włodarze klubu ze stolicy chcieliby sprowadzić do drużyny także bramkarza. Okazuje się, że istnieją duże szanse na powrót po 15 latach na Łazienkowską byłego reprezentanta kraju oraz byłego gracza m.in. Celticu czy Fiorentiny, Artura Boruca.

ARTUR BORUC BĘDZIE NAJSTARSZY

Kontrakt z Bournemouth kończy się polskiemu zawodnikowi właśnie dziś. W minionym sezonie pełnił tam już tylko rolę zmiennika i nie rozegrał żadnego spotkania, a „Wisienki” spadły do Championship i najprawdopodobniej 40-latek nie przedłuży umowy z angielskim klubem. Zgodnie z doniesieniami portalu Legia.net, Artur Boruc najprawdopodobniej stanie między słupkami drużyny z Warszawy. Prezes Legii Dariusz Mioduski podkreślał, że chciałby, aby Boruc zakończył karierę w stołecznym klubie. Miałby on podpisać kontrakt na rok. W bramce rywalizowałby z Radosławem Cierzniakiem oraz Wojciechem Muzykiem. Z pewnością byłby pierwszym wyborem trenera.

Jeśli Artur Boruc dołączy do Mistrza Polski, stanie się najstarszym piłkarzem PKO BP Ekstraklasy, gdyż z Wisły Kraków odszedł po zakończonym sezonie jego rówieśnik, Marcin Wasilewski. Choć akurat on, mimo zaawansowanego wieku, ma jeszcze ofertę ze Stali Mielec, z której być może skorzysta.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy