Dramat Milika, kontuzja wykluczyła go z Euro

Patryk Śliwiński

07 czerwca 2021

Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik nie pojedzie na Euro 2020. Kontuzja o której wcześniej informowaliśmy wyeliminowała napastnika Marsylii z turnieju.

Oficjalnie: Milik nie pojedzie na Euro

Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie w Opalenicy z kontuzją kolana. Był to uraz łękotki w lewej nodze, który był na tyle poważny, że napastnik udał się na konsultacje do Hiszpanii. Początkowo nie zakładano czarnego scenariusza, a w poniedziałek miała zostać podjęta ostateczna decyzja na temat Arkadiusza Milika. Gwiazda Marsylii uczestniczyła w całym trening. Po zajęciach sztab trenerski uznał, że nie będzie ryzykować zdrowia jednego z naszych najlepszych snajperów i ostatecznie nie pojedzie na turniej. Zastanawiano się, czy w jego miejsce nie powołać Sebastiana Szymańskiego, ale Polacy ostatecznie pojadą na turniej z 25 zawodnikami. Przypomnijmy, że tuż przed powołaniami kontuzjowany został także Krzysztof Piątek.

Oficjalny komunikat:

Koszmar Milika

Arkadiusz pierwszą połowę sezonu spędził na ławce w Napoli. Z powodu konfliktu z włodarzami nie grał w żadnym spotkaniu i jego powołanie na Euro pozostawało pod znakiem zapytania. Napastnik zimą udał się Marsylii. Był to dla niego świetny ruch. W 15 meczach ligowych zdobył aż 9 goli i został najlepszym strzelcem swojego klubu, choć zagrał w nim tylko pół sezonu. W jednym z ostatnich spotkań Arek strzelił hat-tricka, doprowadzając do euforii właściciela klubu i to dzięki jego bramkom drużyna z Marsylii awansowała do Ligi Europy.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy