Pobierz aplikację betfan na telefon
Arka – ŁKS bezbramkowo. Podział punktów w hicie kolejki

Arka Gdynia zremisowała 0:0 z ŁKS-em Łódź w hicie 8. kolejki na zapleczu Ekstraklasy. To pierwsza strata punktów gości w tym sezonie.

ARKA KOŃCZY SERIĘ ZWYCIĘSTW LIDERA

Jak Superpuchar Polski, tak i hit 1. Ligi. Topowe spotkania często zawodzą zwłaszcza liczbą goli. Przed meczem trudno było wytypować murowanego faworyta. Chociaż to ŁKS miał na koncie komplet punktów w tym sezonie, Arka miała przewagę gry na własnym obiekcie, gdzie gościom zawsze niełatwo się grało. Nie inaczej było i teraz. Łodzianie nie stworzyli sobie zbyt wielu sytuacji. Obie drużyny skupiły się głownie na defensywie, co nie pozwoliło na wielobramkowe widowisko. Więcej okazji na trafienie do siatki mieli gospodarze, którzy zwłaszcza w 2. połowie spotkania stworzyli sobie sporo groźnych sytuacji, jednak żadnej nie udało się skutecznie wykorzystać. Do bramki trafił Juliusz Letniowski, ale sędzia odgwizdał spalonego. Mecz zakończył się wynikiem 0:0, a ŁKS stracił pierwsze punkty.

„CENNY PUNKT”

Remis docenił jednak szkoleniowiec gości, Wojciech Stawowy. „Zdobyliśmy punkt na ciężkim terenie. Jest on bardzo cenny i trzeba się z niego cieszyć” – mówił po zakończeniu spotkania trener łodzian.

ŁKS wciąż ma kilkupunktową przewagę nad znajdującą się na pozycji wicelidera Termalicą, a Arka obecnie plasuje się na 4. lokacie z dorobkiem 14 punktów. Obaj spadkowicze są pretendentami do powrotu na boiska Ekstraklasy, jednak najbliżej tego sukcesu na obecną chwilę jest drużyna z Łodzi.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!