Argentyna – Polska: Typy, kursy, zakłady | 21.06 Liga Narodów

Wojciech Sikora

21 czerwca 2024

Polska nie zawiodła przeciwko ówczesnemu liderowi i pokonali pewnie Włochy aż 3:0. Tym samym zapewnili sobie awans do fazy play off, tegorocznej Ligi Narodów.

Polska, siatkówka, typy

Z pewnością nie jest ot jednak ich jedyny cel na tę fazę grupową i już dziś mogą wywalczyć sobie fotel lidera. Dziś zmierzą się z Argentyną, która prawdopodobnie do ostatniego spotkania będzie walczyć o swoje miejsce w ćwierćfinałach, bowiem obecnie zajmują ósme miejsce i mają zaledwie punkt przewagi nad Serbią. Czy w tej sytuacji będą w stanie nas zaskoczyć? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Argentyna – Polska. 

Zapowiedź meczu Argentyna – Polska

Zarówno w spotkaniach w Antalyi, jak i Japonii, nasza kadra nie była najmocniejsza i wciąż brakowało kilku kluczowych zawodników. Mimo to udało im się przed ostatnią serią spotkań grupowych zająć trzecie miejsce w grupie, tracąc trzy punkty do lidera. Dla przypomnienia Biało-Czerwoni bronią tytułu sprzed roku, a w ostatnich spotkaniach grupowych, w Lublanie, zmierzą się kolejno z Włochami, Argentyną, Serbią oraz Kubą. Przeciwko Włochom postawiliśmy mocne warunki i pewnie zakończyliśmy mecz w trzech setach.

Typy bukmacherskie na mecz Argentyna – Polska

Betfan logo
POLSKA WYGRA Z HANDICAPEM -1.5 SETA
Kurs 1.57
Zagraj już teraz

W teorii w rywalizacji przeciwko Argentynie przebieg meczu powinien być niemalże taki sam, ponieważ na pięć ostatnich spotkań wygraliśmy każde. Co więcej tylko w jednym udało im się urwać nam seta. Do tego dochodzi kwestia składu i powrotu chociażby Leona, który ogrywa się przed fazą pucharową. Z pewnością dostanie on sporo czasu, a wiadomo, że robi różnice na boisku. Moim zdaniem ten pojedynek ponownie może potrwać trzy sety, choć Argentyana ma o co walczyć i na pewno tej walki nie odpuści. Typuję więc wygraną Polski z handicapem -1.5 seta.

Kursy bukmacherskie na mecz Argentyna – Polska

  • Wygrana Argentyny – 3.70
  • Wygrana Polski – 1.25
  • Powyżej 3.5 seta – 1.40

W tej rywalizacji znacznie większe szanse eksperci dają reprezentacji Polski, wystawiając kurs na ich zwycięstwo 1.25. Włochy więc będą tutaj underdogiem, co przekłada się na przelicznik wynoszący 3.70. Jeśli mecz potrwa co najmniej cztery sety, to gracz może liczyć na mnożnik 1.40, z kolei pięć partii to przelicznik aż 3.00.

Kadra Polski na Siatkarską Ligę Narodów

Kadra Polski na fazę grupową, rozgrywaną w Lublanie, którą powołał trener Nikola Grbic:

– libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski
– rozgrywający: Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz
– środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski
– atakujący: Bartłomiej Bołądź, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
– przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

Transmisja meczu Argentyna – Polska, gdzie oglądać? 

Piątkowy mecz pomiędzy Argentyną a Polską, w ramach fazy grupowej Ligi Narodów, odbędzie się 21 czerwca o 13:00 na hali w Lublanie. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat i Polsat Sport 1. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy