Argentyna mistrzem świata! Droga do finału | Katar 2022

Jesteśmy już po finale Mundialu w Katarze. Szalony mecz, wręcz genialny. Messi z Pucharem Świata!  Sprawdźmy, jak wyglądała droga Argentyńczyków do finału mundialu w 2022 roku.

MŚ 2022: Faza grupowa – złe dobrego początki.

Argentyna przed mundialem była stawiana w gronie faworytów do końcowego zwycięstwa w całej imprezie. Przewidywania się sprawdziły i w nagrodę obejrzeliśmy jeden z najlepszych meczów w historii piłki nożnej. Dziś świeżo po wielkim finale przeanalizujemy, jak wyglądała ich droga do zwycięstwa na boiskach w Katarze. Oczywiście zaczniemy od początku, czyli od fazy grupowej.

Na początku Argentynę sprawdzić miała Arabia Saudyjska. Totalny outsider turnieju mocno zaskoczył tym, że bronił bardzo wysoko i łapał Argentyńczyków na pozycji spalonej aż 3 razy. Ostatecznie Argentyna po pierwszej połowie prowadziła 1:0 po golu Messiego z rzutu karnego. Po przerwie doznaliśmy szoku, gdy w 48 oraz 53 minucie Arabia strzeliła dwie bramki. Tego Argentyna się nie spodziewała i przegrała mecz otwarcia 1:2.

Drugi mecz miał być mecze o wszystko dla Argentyny. Meksyk to odwieczny wróg Argentyny więc emocje na trybunach były wyjątkowe. Ostatecznie Meksyk stać było tylko na wyrównaną pierwszą połowę. W drugiej połowie dwa ciosy wyprowadziła Argentyna i było po meczu.

Wyniki grupy C wskazywały na to, że przed meczem z Polską może dojść do takie sytuacji, że którejś z drużyn brak awansu może być spowodowany ilością zółtych kartek. Liczyła się z takim scenariuszem choćby reprezentacja Polski i Meksyku. Sam mecz wyglądał żałośnie w wykonaniu naszych reprezentantów. Skupili się oni jedynie na murowaniu bramki Szczęsnego. Nawet udało się Wojciechowi Szczęsnemu obronić karnego Messiego, ale w drugiej połowie już po rozpoczęciu Argentyna strzeliła gola i bawiła się z Polską w grę treningową. Gola na 2:0 strzelił jeszcze Alvarez, a Polska i Argentyna ostatecznie wyszły z grupy C.

Wyniki Argentyna w fazie grupowej:

Argentyna – Arabia Saudyjska 1:2
Argentyna – Meksyk 2:0
Argentyna – Polska 2:0

MŚ 2022: Argentyna kontra Kangury.

Dość na nieoczekiwanego rywala na swojej drodze tuż po fazie grupowej trafili Argentyńczycy. Australia wyszła z grupy razem z Francją dzięki zwycięstwu z Tunezją oraz zwycięstwie z Danią. Na boisku widać było różnicę klas. W pierwszej połowie gola strzelił Messi, a w drugiej połowie na 2:0 podwyższył Alvarez. Australię stać było na gola honorowego w 77. minucie meczu. Kangury stawiane były roli tego, który zostanie zjedzony przez Argentynę, a trzeba przyznać, że koniec końców fajnie powalczyli z późniejszym mistrzem świata.

MŚ 2022: O mały włos od odpadnięcia z Holandią!

W ćwierćfinale oglądaliśmy fantastyczny mecz. Najczęściej spotykające się ze sobą zespoły na Mundialach zagrały ponownie o wejście do półfinału. Argentyna za sprawą Moliny wyszła na prowadzenie w 35. minucie spotkania. Później w drugiej połowie bramkę z rzutu karnego dołożył niezawodny Leo Messi. Mecz zmierzał do końca, a Argentyna po bilety wstępu do półfinału, gdy nagle ich marzenia spróbował zniszczyć Wenghorst. Jego dwie bramki w końcówce meczu dały Holendrom wyrównanie, a w konsekwencji dogrywkę i rzuty karne. Tam lepsi okazali się Argentyńczycy.

MŚ 2022: Karny, który zniszczył Chorwatów.

W półfinale Argentyńczycy zabawili się z zimną krwią z poprzednim finalistą Mundialu w Rosji. Nie było momentu podczas, którego piłkarze pokroju Perisicia czy Modricia byliby w stanie przedostać się z grozna akcją pod bramkę Martineza. Znakomita gra zwłaszcza w pierwszej odsłonie meczu pozwoliła Argentynie kontrolować mecz. Ponieważ już do przerwy wynik brzmiał 2:0. Z rzutu karnego strzelił Mesii, a następnie po kontrze gola na 2:0 strzelił Alvarez. W drugiej odsłonie oglądaliśmy mecz kontrolowany przez Argentyńczyków, którzy czuli już, że ten finał będzie w ich rękach. Chorwacji próbowali strzelić bramkę honorową, ale byli zupełnie rozbici po karnym w pierwszej połowy. Sam Luka Modric przyznał po meczu, że to zadecydowało o mentalnej porażce Chorwatów na doprowadzenie do remisu.

Wyniki Argentyny w fazie pucharowej MŚ 2022:

1/8 finału: Argentyna – Australia 2:1
1/4 finału: Argentyna – Holandia 2:2 (4:3) karne
1/2 finału: Argentyna – Chorwacja 3:0

MŚ 2022: Najpiękniejszy finał Mundialu od lat!

O tym finale będą pamiętać nawet osoby, które na co dzień nie śledzą piłki nożnej. W czasie podstawowym mieliśmy remis 2:2, a następnie dogrywkę, w której obaj finaliście strzelili bramkę! Coś niesamowitego. Po dogrywce wynik finału brzmiał 3:3, a więc zadecydować miały rzuty karne. Tam lepsi okazali się być Argentyńczycy. Wynik serii rzutów karnych to 4:2 dla Albicelestes. Messi triumfuje w swoim ostatnim meczu na Mundialu strzelając w nim 2 gole. Nikt nie wymyśliłby lepszego pożegnania króla futbolu!