Aouar trafi do Arsenalu? „Kanonierzy” się nie poddają

Redakcja

29 września 2020

Aouar trafi do Arsenalu? "Kanonierzy" się nie poddają

Houssem Aouar wciąż pozostaje w kręgu zainteresowania Arsenalu. Nadal jednak nie udało się osiągnąć ostatecznego porozumienia, ale angielski klub nieprzerwanie czyni starania o pozyskanie zawodnika.

NIEUGIĘTY LYON

Francuski zespół odrzucił pierwszą ofertę klubu z Londynu w wysokości 35 mlionów euro. Drużyny wciąż prowadzą negocjacje. Lyon wycenia zawodnika na 60 milionów euro, ale najprawdopodobniej jeśli rozmowy doprowadzą do konsensusu, kluby spotkają się ze stawką po środku oczekiwań. Aouar może kosztować około 45 milionów euro. Prezydent Lyonu, Jean-Michel Aulas, zapowiedział, że do piątku jest czas na sprzedaż piłkarza, a jeśli do tego czasu się to nie uda, pozostanie on we Francji na kolejny sezon. Sam pomocnik jest bardzo zainteresowany grą w Premier League. Ma on jeszcze trzyletni kontrakt do wypełnienia w Lyonie, więc wszystko leży po stronie klubu.

KTO, JEŚLI NIE AOUAR?

Choć Aouar jest priorytetowym celem Mikela Artety, w grę wchodzą ewentualne alternatywy. W kontekście transferu do Londynu wymieniany jest m.in. Thomas Partey z Atletico, jednak „Los Colchoneros” nie planują pozbywać się Ghańczyka. Jest jednak pewne, że „Kanonierzy” nie zakończyli jeszcze letnich zakupów. Niemal na pewno dojdzie jeszcze do co najmniej jednego wzmocnienia przed zamknięciem okienka transferowego.

Houssem Aouar rozegrał już trzy pełne sezony jako wyjściowy zawodnik Lyonu. Ze swoim zespołem w minionej edycji Ligi Mistrzów dotarł do półfinału rozgrywek, uczestnicząc we wszystkich spotkaniach w maksymalnym wymiarze czasowym.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy