Anglia wygrywa z Belgią. Passa przełamana

Anglia zmierzyła się z Belgią w ramach 3. kolejki Ligi Narodów. Podopieczni Garetha Southgate’a zrewanżowali się za mundialowe porażki, ruinując świetną passę gości.

FALSTART GOSPODARZY

Spotkanie na szczycie. Spotkały się ze sobą dwie niepokonane od dawna drużyny i zanosiło się na interesujące widowisko. Mecz z Belgami rozpoczął się fatalnie dla Anglików. Już w 11. minucie goście trafili do siatki, jednak sędzia zasygnalizował spalonego. Po chwili interwencją nie popisał się Eric Dier, podarowując gościom rzut karny. Strzał z „wapna” bezproblemowo wykorzystał Romelu Lukaku. Anglia zdążyła wyrównać wynik jeszcze w pierwszej połowie, a bramka na 1:1 również padła z „jedenastki” po faulu Meuniera. Gola zdobył Marcus Rashford. Później kolejną okazję na bramkę miał Carrasco, jednak Belg nie wykorzystał szansy. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis.

ANGLIA DOPIĘŁA SWEGO

W drugiej odsłonie Anglicy przejęli inicjatywę, jednak początkowo brakowało skuteczności. W 65. minucie skutecznie dogodną sytuację w bramkę zamienił Mason Mount po asyście Trippiera. Anglia cofnęła się, a do ofensywy ruszyli Belgowie. Gospodarze jednak skutecznie bronili się przed atakami gości, a ci mieli problem z dokładnością. Do końca spotkania inicjatywa leżała po stronie przegrywających, jednak nie udało im się odwrócić losów meczu. Pojedynek na Wembley zakończył się zwycięstwem Anglików, którzy wskoczyli na fotel lidera grupy B.

Anglia w środę podejmie u siebie Danię. Zawodnicy Roberto Martineza z kolei zmierzą się na wyjeździe z Islandią.