Pobierz aplikację betfan na telefon
Andora – Polska! Wielki Quiz wiedzy o meczu el. MŚ

Andora – Polska to mecz, który nie powinien być trudny do wytypowania. Zwycięstwo Biało-Czerwonych jest niemal w stu procentach pewne. Nieco trudniej jest z poniższym quizem sprawdzającym wiedzę przed przedostatnim grupowym spotkaniem naszej reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata. Sprawdź co wiesz o Polakach i ich najbliższych rywali, a także obecnej sytuacji wokół naszej kadry.

Przed Polakami już przedostatni mecz eliminacji mistrzostw świata. Znajdujemy się już coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć i wyłonienia kolejnych finalistów mundialu w Katarze. Czy wśród tych drużyn będzie Polska? Nie wiemy, ale może wy będziecie w stanie odpowiedzieć na inne pytania w naszym quizie wiedzy. Znacie obecną sytuację grupową reprezentacji? Wiecie, co się dzieje wokół kadry? A może interesujecie się historią naszych najbliższych rywali – Andory? To quiz stworzony dla Ciebie. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 12/15 to rezultat satysfakcjonujący. Pamiętaj, że w grze o nagrody quiz możesz rozwiązać tylko raz!

0%
5
Created on
Andora - Polska! Wielki Quiz wiedzy o meczu el. MŚ

Andora - Polska! Wielki Quiz wiedzy o meczu el. MŚ

Andora - Polska to mecz, który nie powinien być trudny do wytypowania. Zwycięstwo Biało-Czerwonych jest niemal w stu procentach pewne. Nieco trudniej jest z poniższym quizem sprawdzającym wiedzę przed przedostatnim grupowym spotkaniem naszej reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 12/15 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. Polaków i ich najbliższych rywali, a także obecnej sytuacji wokół naszej kadry.

1 / 15

1. Już w piątek reprezentacja Polski zmierzy się z Andorą. Biało-Czerwoni mogą zrobić kolejny krok do mistrzostw świata. Co musi się stać, żeby podopieczni Paulo Sousy byli pewni co najmniej gry w barażach?

2 / 15

2. Przygotowania do meczu z Andorą toczą się jednak w atmosferze potencjalnego debiutu Matty'ego Casha. W jakiej drużynie gra obrońca, który niedawno otrzymał polski paszport?

3 / 15

3. Matty Cash urodził się w Anglii, ale jego rodzina od strony mamy Barbary pochodzi z Polski. Ta od strony dziadka Ryszarda wywodzi się ze Stanisławowa, który nie mieści się już w granicach naszego kraju. Skąd natomiast pochodzi rodzina Casha od strony babci Janiny?

4 / 15

4. Historia emigracji rodziny Matty'ego Casha jest niebywale inspirująca. Wiodła od Polski przez Syberię, Iran i Indie, aż do Tanganiki, skąd statkiem rodzina dostała się do Wielkiej Brytanii. Ojciec Matty'ego - Stuart również pozostaje ciekawą postacią. Czym się zajmował?

5 / 15

5. To nie jest jednak quiz wyłącznie o Matty'm Cashu, dlatego spytamy o innego debiutanta powołanego przez Paulo Sousę na listopadowe zgrupowanie. Kto nim jest?

6 / 15

6. W jakim klubie występuje obecnie Kamil Grabara?

7 / 15

7. Wracamy jednak do meczów eliminacji mistrzostw świata. Jakim wynikiem zakończył się pierwszy mecz Polski z Andorą?

8 / 15

8. Mecz z Andorą wspominamy jednak głównie ze względu na uraz, jakiego nabawił się nasz czołowy zawodnik. Kto doznał kontuzji w tym spotkaniu?

9 / 15

9. Piątkowy mecz z Andorą będzie trzeci dla Polski z tą reprezentacją. Ile goli strzeliliśmy w dotychczasowych dwóch?

10 / 15

10. Andora to niemal w pełni amatorski zespół. Piłkarze tejże reprezentacji występują albo w lokalnej lidze lub niższych ligach okolicznych państw, czyli Hiszpanii i Francji. Jeden piłkarz wyłamuje się z tego schematu i występuje w profesjonalnej lidze. Jest to Marc Vales. W jakim państwie gra?

11 / 15

11. Marc Vales nie jest jednak najbardziej znanym andorańskim piłkarzem. Na głowę bije go inny, który występował w reprezentacji w latach 90. XX wieku, 10. XXI wieku i 20. XXI wieku jako jedyny piłkarz w historii. Jak się nazywa?

12 / 15

12. Polska jest bardzo blisko gry w barażach o mistrzostwo świata. Co prawda jeśli zwyciężymy nad Andorą to nadal mamy szansę na bezpośredni awans, to jednak bliżej nam do zajęcia drugiego miejsca w grupie. Który to może być występ Biało-Czerwonych w barażach o MŚ bądź Euro?

13 / 15

13. Za Polską w eliminacjach mistrzostw świata przemawia przede wszystkim skuteczność w ataku. Zdobyliśmy do tej pory 25 bramek. Które miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych drużyn el. MŚ strefy UEFA zajmujemy?

14 / 15

14. Polska podczas październikowego zgrupowania rozegrała dwa spotkania. Oba wygrała - z San Marino 5:0 i Albanią 1:0 - zachowując czyste konto. To tendencja niewidziana podczas kadencji Paulo Sousy. Kiedy po raz ostatni Biało-Czerwoni nie stracili gola w żadnym meczu rozgrywanym podczas jednego zgrupowania?

15 / 15

15. Po październikowym zgrupowaniu reprezentacji FIFA zaktualizowała swoje rankingi. Polska zaliczyła drobny awans. Które miejsce obecnie zajmuje?

Your score is

The average score is 54%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!