Ajax niszczy rywali. Zwycięstwo 13:0

Ajax Amsterdam dokonał wręcz niemożliwego. W ligowym starciu z VVV Venlo osiągnęli oni najwyższe zwycięstwo w historii Eredivisie, a aż dziewięć bramek zdobyli w drugiej odsłonie meczu.

TRAORE STRZELAŁ PRZEZ CAŁY MECZ

Formacja ofensywna mistrzów Holandii miała tego dnia wiele radości. Mimo dobrego początku gości nie zanosiło się na rekordowy pogrom – choć jak zwykle w ligowych starciach Ajax dominował, na pierwszą bramkę poczekaliśmy kilkanaście minut, a do przerwy podopieczni Erika ten Haga wygrywali 4:0. Gole strzelali Ekkelenkamp, Traore i Tadić. Przy takim wyniku można było spodziewać się, że szkoleniowiec pozwoli piłkarzom na zwolnienie tempa gry oraz dokona roszad w składzie. Okazało się jednak, że to druga połowa przyniosła prawdziwy grad bramek! Strzelaninę kontynuował 19-letni Traore. Nastolatek z Burkina Faso w całym meczu zanotował 5 goli oraz 3 asysty. Oprócz niego do siatki trafiali jeszcze Antony, Blind, Huntelaar, Martinez oraz ponownie Ekkelenkamp.

REKORD POBITY

Goście nie mieli litości dla zawodników Venlo, którzy w dodatku od 51. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Christiana Kuma.

Rezultat meczu zatrzymał się na 13:0, co jest najwyższym zwycięstwem w historii ligi holenderskiej. Takiego wyniku nie udało się osiagnąć nawet Ajaxowi za czasów Johana Cruyffa.

AJAX LIDEREM

Po 6 rozegranych meczach Ajax z 15 „oczkami” na koncie plasuje się na najwyższej lokacie ex aequo z zespołem Vitesse. Jutro czeka ich także kolejne starcie w Lidze Mistrzów – podopieczni Erika ten Haga wyruszą na Półwysep Apeniński, by zawalczyć o punkty z Atalantą. Specyfika gry obu zespołów pozwala nam wierzyć, że będziemy świadkami wielobramkowego widowiska.