4 mecze Ekstraklasy w poniedziałek

Po dwutygodniowej przerwie Ekstraklasa wróciła na dobre. W poniedziałek czekają nas aż 4 spotkania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. W tekście przyjrzymy się wszystkim spotkaniom po kolei.

Górnik Zabrze – Warta Poznań (12:30)

Oba zespoły dzielą tylko 3 punkty po 22. kolejce. Warta, która była spisywana na straty przed startem sezonu najprawdopodobniej zapewniła sobie utrzymanie. Górnik natomiast chciałby jeszcze powalczyć o możliwość gry w europejskich pucharach, jednak do trzeciego miejsca brakuje im aż pięciu punktów, co przy ośmiu kolejkach do końca na pewno nie będzie łatwym zadaniem. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ Warta rozgrywa swoje spotkania bardzo dobrze pod względem taktycznym i jest w stanie przeciwstawić się każdemu zespołowi z Ekstraklasy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków (15:00)

Jest to jeden z meczów ostatniej szansy dla drużyny z Bielska-Białej. Podopieczni Roberta Kasperczyka w ostatnich 5 spotkaniach zdobyli tylko 2 punkty. Muszą zdecydowanie poprawić ten aspekt, jeżeli chcą myśleć o utrzymaniu w Ekstraklasie. Inaczej ma się sytuacja w przypadku Wisły Kraków, która na ostatnie 5 meczów przegrała tylko jeden z Lechią Gdańsk na wyjeździe. Niewątpliwie będzie to jeden z ośmiu meczów o wszystko dla Podbeskidzia, w których spodziewam się walki o każdy punkt.

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław (17:30)

Kolejny mecz zespołów ze środka tabeli. Jagiellonia znajduje się obecnie na 12. miejscu z dorobkiem 28 punktów, a Śląsk na 7. miejscu, jednak ma tylko 2 oczka więcej od Jagi. Zawodnicy z Białegostoku, po serii trzech przegranych, w ostatniej kolejce pokonali Lecha Poznań, grając od 52. minuty w dziesiątkę. Pokazali przy tym niesamowity charakter i na pewno tego samego oczekują kibice Jagi w poniedziałkowym spotkaniu.

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin (20:00)

Lechia walczy o możliwość gry w europejskich pucharach. Jest obecnie na 5. miejscu z 4 oczkami straty do Rakowa Częstochowa, który znajduje się na 3. miejscu, dającym możliwość gry w eliminacjach do Ligi Konferencji. Zespół z Gdańska na pewno będzie walczył w tym meczu o zwycięstwo i ruszy do przodu od samego początku. Zagłębie natomiast będzie chciało zmazać kiepskie wrażenie, które pozostało po porażce 0-4 z Legią przed przerwą reprezentacyjną.

Poniedziałkowy maraton z Ekstraklasą rozpocznie się spotkaniem Górnika z Wartą o 12:30. Wszystkie poniedziałkowe mecze można śledzić na antenie Canal + Sport, a obstawiać na stronie legalnego, polskiego bukmachera BETFAN.