2 medale w rzucie młotem pań! Złota Anita Włodarczyk

We wtorek odbył się finałowy konkurs w rzucie młotem kobiet na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Złoty medal dla Polski zdobyła nie kto inny, jak Anita Włodarczyk! Najniższy stopień podium zajęła inna Polka, Malwina Kopron.

Piękny wtorkowy dzień dla Polaków

Wtorek zaczął się fenomenalną wiadomością dla wszystkich, którzy przespali noc. Nasze Wioślarki Naja i Puławska zdobyły srebrny medal, a w wtorkowy poranek brązowy medal w zapasach po kapitalnym występie przeciwko Węgierskiemu zawodnikowi zdobył Tadeusz Michalik. Czy to koniec wtorkowych medali dla Polaków? Bynajmniej. Anita Włodarczyk zdobyła trzeci z rzędu złoty medal igrzysk olimpijskich w rzucie młotem! Tym samym została pierwszą lekkoatletką w historii, której udało się osiągnąć ten niebywały wyczyn biorąc pod uwagę tylko występy indywidualne.

Pierwszy rzut okazał się nieważny, ale już każdy kolejny rzut Anity był coraz lepszy. Już drugim rzutem na 76.01 metra zdobyła pozycję liderki, a później cały czas ją tylko umacniała. Kolejny rzut powędrował na 77.44 metr (jej drugi najlepszy w sezonie), a czwarty poleciał na 78.48 metrów! Tak daleko Anita Włodarczyk nie rzuciła od 2018 roku! O drugi medal w tej konkurencji miała powalczyć Joanna Fiodorow, ale ona zajęła tylko 7. miejsce. Niespodziewanie na najniższym stopniu podium stanęła Malwina Kopron, której brązowy medal zapewnił rzut na 75.49 metrów. Polki podzieliła Chinka Whang Zheng rzutem na 77.03 metrów.

GRATULACJE ANITA WŁODARCZYK, GRATULACJE MALWINA KOPRON!!!

Tokio 2020: BETFAN płaci za medale Polaków

BETFAN w jednej ze swoich specjalnych promocji na Igrzyskach Olimpijskich skupił się na medalach Polaków. Za każdy krążek zdobyty przez naszego reprezentanta, polski legalny bukmacher zapłaci odpowiednią sumę pieniędzy. Łącznie za cztery krążki naszych reprezentantów, BETFAN wypłacił już 60 złotych we freebetach.