Pobierz aplikację betfan na telefon
2 mecze Ekstraklasy w niedzielę 09.05 – zapowiedź + typy

Do końca rozgrywek na ekstraklasowych boiskach pozostały już tylko 2 kolejki. Znamy już TOP 3, natomiast nie wiemy jeszcze, kto spadnie i kto jako czwarty zagra w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. 

  • Warta największym pozytywnym zaskoczeniem sezonu 
  • Walka o TOP 4 
  • Stal gra o życie z mistrzem  

Warta Poznań – Śląsk Wrocław (09.05, 15:00)

Do końca sezonu pozostały tylko 2 mecze, ale możemy już to sobie szczerze powiedzieć – Warta Poznań jest największym pozytywnym zaskoczeniem obecnych rozgrywek. Trener Piotr Tworek z beniaminka i zespołu z najniższym budżetem w lidze, stworzył kompletną i poukładaną drużynę, która do ostatniej kolejki będzie zapewne walczyć o jak najlepsze miejsce w tabeli. Możliwe jest dla Warciarzy również TOP 4, które zapewni grę w eliminacjach do Ligi Konferencji w przyszłym sezonie. Przypomnijmy, Warta zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli i ma tylko 2 punkty straty do czwartego Piasta Gliwice.

Śląsk Wrocław również kandyduje do zajęcia czwartej lokaty w Ekstraklasie. Strata wrocławian wynosi oczko więcej niż w przypadku Warty Poznań, co oznacza, że Śląsk musi koniecznie wygrać to spotkanie, żeby pozostać w grze o czwarte miejsce. Zespół Jacka Magiery prawdopodobnie będzie naciskał, jednak Warta umie się bronić, wybijać przeciwnika z rymu i wyprowadzać kontry. Dlatego decyduję się w tym spotkaniu zagrać na zwycięstwo gospodarzy podparte remisem.

Proponowany typ: 
1x – kurs 1.32 z oferty BETFAN 

Stal Mielec – Legia Warszawa (09.05, 17:30)

Drugie niedzielne spotkanie to starcie przedostatniej drużyny z tabeli z pierwszą. Legia Warszawa obroniła tytuł mistrzowski w sezonie 20/21 i nie musi już o nic walczyć. Odmienna sytuacja jest w przypadku Stali Mielec, która ma tylko 3 punkty przewagi nad ostatnim Podbeskidziem i prawdopodobnie do końca będzie broniła się przed spadkiem. Przypomnijmy, ten sezon Ekstraklasy jest szczególny, ponieważ z ligi spada tylko jedna drużyna. Większą motywację na to spotkanie powinni mieć mielczanie i to właśnie w ich stronę kieruje swój typ. Myślę, że Legia będzie już trochę rozluźniona i w tym upatruje szansy na zdobycie bramki przez Stal.

Proponowany typ: 
Stal Mielec powyżej 0.5 goli – kurs 1.51 z oferty BETFAN 

Jeżeli połączymy te typy to możemy zagrać AKO 2 z łącznym kursem 1.99! 

Oba niedzielne spotkania Ekstraklasy możemy obejrzeć na antenie Canal + Premium, a wszystkie mecze najlepszej polskiej ligi możemy obstawiać na stronie legalnego, polskiego bukmachera BETFAN.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!