Pobierz aplikację betfan na telefon
2. liga: kto z awansem a kto ze spadkiem?

W sobotę rozpocznie się ostatnia kolejka 2. ligi. W dalszym ciągu nie wiadomo kto zagra w barażach do 1. ligi. Aż pięć zespołów bije się także o utrzymanie.

  • Kto awansuje do 1. ligi oraz kto zagra w barażach?
  • Która drużyna wybroni się przed spadkiem?
  • Harmonogram ostatniej kolejki 2. ligi

2. liga: kto awansuje?

Do 1. ligi awansują dwie najlepsze drużyny oraz ta, która okaże się lepsza w barażach (3 – 6 miejsce). Pewnymi gry w wyższej klasie rozgrywkowej są piłkarze Górnika Polkowice, którzy nad wiceliderem mają przewagę pięciu punktów. Na drugim miejscu jest GKS Katowice, które ma czteropunktową przewagę nad trzecią Chojniczanką. Zostało więc tylko jedno miejsce w 1. lidze o które kluby powalczą w barażach. Pewnymi udziału w eliminacjach są wspomniana Chojniczanka, Wigry Suwałki oraz KKS Kalisz. Natomiast o szóste miejsce biją się Skra Częstochowa, Garbarnia Kraków, Stal Rzeszów i Śląsk Wrocław 2.

Skra ma w swoich szeregach lidera króla strzelców – napastnika Wojtyrę, który w tym sezonie zdobył 21 goli. Mierzy się jednak z trudnym rywalem, gdyż zagra z sąsiadującą w tabeli Garbarnią Kraków. Stal Rzeszów podejmie z dopiero 15 w tabeli Lechem Poznań 2, a rezerwy Śląska Wrocław zmierzą się z bijącymi się o utrzymanie Błękitnymi Stargard, którzy parę lat temu byli rewelacją Pucharu Polski.

OBSTAW W BETFAN KTO ZNAJDZIE SIĘ W TOP 6

2. liga: kto spadnie?

Z drugiej ligi spadają trzy drużyny. Na ostatnim – 19. miejscu jest Bytovia Bytów, której różnica punktowa do rywali jest zbyt duża, aby poprawić swoją lokatę. Aż pięć drużyn dzieli raptem jeden punkt i to one powalczą o utrzymanie. 36 punktów mają Błękitni Stargard, Olimpia Grudziądz i Olimpia Elbląg, a oczko więcej Lech Poznań 2 i Znicz Pruszków.

Wszystkie drużyny mają przed sobą trudne spotkania. Największa presja ciąży na drużynach Błękitnych i Olimpii Grudziądz, gdyż to one są obecnie w strefie spadkowej. Muszą więc zdobyć chociażby jeden punkt, co będzie dosyć trudne. Rywalem klubu ze Stargardu będzie bowiem Śląsk Wrocław 2, a przeciwnikiem Olimpii dziesiąty w tabeli Motor Lublin.

2. liga: harmonogram

Wszystkie mecze 2. ligi odbędą się 12 czerwca w sobotę o 12:00.

Bytovia Bytów – Pogoń Siedlce
Chojniczanka – Górnik Polkowice
Garbarnia Kraków – Skra Częstochowa
KKS Kalisz – Olimpia Elbląg
Motor Lublin – Olimpia Grudziądz
Sokół Ostróda – GKS Katowice
Stal Rzeszów – Lech Poznań 2
Śląsk Wrocław 2 – Błękitnie Stargard
Wigry Suwałki – Znicz Pruszków

Mecze 2. ligi możecie obstawić w BETFAN. Aby przejść do oferty polskiego legalnego bukmachera wystarczy nacisnąć przycisk OBSTAW na górze artykułu.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!