Kolejne problemy Atletico

Atletico Madryt tylko zremisowało z Betisem 1:1 w niedzielnym spotkaniu La Liga. Podopieczni Diego Simeone wciąż są liderami ligi hiszpańskiej, ale Real traci do nich jeden punkt, a Barcelona dwa. Walka o mistrzostwo zapowiada się niezwykle emocjonująco.

• Kontuzje kluczowych zawodników
  • Remis Atletico z Betisem
  • Słabsza forma Atletico Madryt. Czy mistrzostwo Hiszpanii jest realne?

Luis Suarez i Joao Felix kontuzjowani

Niecały tydzień temu Atletico Madryt podało że kontuzji nabawił się Luis Suarez. Najlepszy strzelec lidera La Liga ma pauzować jeszcze około dwa tygodnie i powinien być gotowy na spotkanie z Barceloną. W meczu z Betisem przedwcześnie z boiska zszedł Joao Felix. Najdroższy transfer klubu z Wanda Metropolitano został zmieniony na początku drugiej połowy przez Lucasa Torreirę. Dla Diego Simeone jest to bolesna strata, ponieważ Portugalczyk u boku Suareza zaczął coraz lepiej sobie radzić. Jak podaje AS napastnik również będzie pauzował około dwóch tygodni, ale niedługo będą znane wyniki szczegółowych badań przeprowadzone przez klub.

Real Betis – Atletico Madryt 1:1

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych Diego Simeone. Już w piątej minucie do siatki trafił Yannick Carrasco, który dał swojej drużynie prowadzenie.

Kilka chwil później dobrą okazję miał Saul, ale jego główka została obroniona przez Claudio Bravo. W 20. minucie odpowiedzieli zawodnicy Betisu, a konkretnie Cristian Tello. Hiszpan wykorzystał podanie Moreno i uderzeniem z pola karnego pokonał golkipera rywali.

W drugiej połowie lepiej prezentowali się zawodnicy Betisu, ale nie potrafili przedrzeć się przez defensywę rywala. Atletico obudziło się dopiero w doliczonym czasie gry, ale dwie okazje zmarnował Correa, dlatego końcowy wynik to 1:1.

Czy Atletico zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii?

Atletico Madryt ma już tylko punkt przewagi nad Realem i dwa nad Barceloną. Obie te drużyny są w dobrej formie, czego nie można powiedzieć o podopiecznych Diego Simeone. Klub z Wanda Metropolitano bardzo dobrze sobie radził na początku sezonu, ale problemy zaczęły się od meczów z Levante. Od tej pory Atleti regularnie gubiło punkty a przewaga w tabeli coraz bardziej topniała. Tak naprawdę klub z Madrytu nie ma już marginesu błędu, bo tuż za plecami czają się rozpędzony Real i coraz lepsza Barcelona. Osobiście nie wierzę, że Diego Simeone zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii, ponieważ do końca sezonu Atletico będzie grało między innymi z Barceloną, Bilbao i Realem Sociedad. BETFAN przygotował zakład w którym można obstawić kto zostanie zwycięzcą La Liga.

Do końca sezonu w lidze hiszpańskiej zostało już tylko osiem kolejek. Tytułu z poprzedniego sezonu broni Real Madryt, który wyprzedził Barcelonę i Atletico Madryt.