10 spotkań we wtorek

Marcowa przerwa reprezentacyjna powoli dobiega końca. Wtorek i środa upłyną pod znakiem trzeciej kolejki meczów eliminacyjnych. Przed nami kilka interesujących spotkań, które w ostatecznym rozrachunku mogą decydować o tym, kto pojedzie na mundial.

• Słowacja-Rosja
  • Walia-Czechy
  • Pozostałe spotkania

Słowacja rozczarowuje

Reprezentacja Słowacji będzie grupowym rywalem Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Europy w czerwcu. Dlatego też każdy jej mecz i wynik jest bacznie śledzony przez polskich kibiców. Jak na razie eliminacje do Mistrzostw Świata w Katarze nie układają się po myśli Słowaków. Zdobyli jedynie 2 punkty po 2 meczach i to z rywalami notowanymi o wiele niżej w rankingu. O ile remis z Cyprem 0-0 na ciężkim terenie można było jeszcze zaakceptować to remis z Maltą 2-2 na własnym stadionie należy zaliczyć do kompromitacji. Nieporadność obrońców, niewystarczająca gra w ofensywie, sporo niedokładności. Takiej reprezentacji Słowacji nie powinniśmy się obawiać w czerwcu, jednak do tego czasu wiele może się jeszcze zmienić. Kolejnym, ważnym sprawdzianem dla Słowaków będzie wtorkowy mecz z Rosją. Utrata punktów w tym spotkaniu może oznaczać dla naszych sąsiadów koniec marzeń o występie na mundialu w Katarze.

Walijczycy w walce o pierwsze punkty

Walia oraz Czechy to zespoły najczęściej typowane do zajęcia 2. miejsca w grupie E i tym samym uzyskania możliwości gry w barażach. Czesi radzą sobie bardzo dobrze. Po 2 kolejkach mają 4 punkty, notując zwycięstwo z Estonią i remis z Belgią. Walijczycy jak dotąd rozegrali tylko jedno spotkanie i była to porażka z Belgią na wyjeździe. Mimo, iż Walia prowadziła w tym spotkaniu od 10. minuty po pięknej, kombinacyjnej akcji, to Belgowie szybko odrobili straty za sprawą fenomenalnego strzału Kevina De Bruyne sprzed pola karnego. Thorgan Hazard i Romelu Lukaku dołożyli kolejne trafienia i przesądzili o porażce Walijczyków. Mecz Walia-Czechy będzie kluczowy dla układu tabeli i walki o awans. Spodziewam się ostrej walki przez 90 minut o każdy centymetr boiska.

Łącznie 10 spotkań

Poza wcześniej wspomnianymi meczami we wtorek będziemy mogli śledzić 8 innych spotkań. Przekonamy się, czy faworyci gładko zgarną 3 punkty, czy też będziemy świadkami kolejnych sensacji. Poniżej zamieszczam listę wszystkich meczów rozgrywanych we wtorek:

Walia-Czechy (20:45)

Wybrane spotkania można oglądać na sportowych antenach Polsatu. Wszystkie mecze można obstawiać na stronie legalnego, polskiego bukmachera BETFAN.