Pobierz aplikację betfan na telefon
1. liga: typy i zapowiedź 5. kolejki

Przed nami już 5. kolejka 1. ligi, która rozpocznie się w piątek. Zostanie rozegranych dziewięć spotkań, a na kilka z nich przygotowaliśmy specjalne typy.

1. liga: wszystkie mecze 5. kolejki

Terminarz 5. kolejki 1. ligi:

Piątek 20.08
18:00 Puszcze Niepołomice – Miedź Legnica

Sobota 21.08
12:40 GKS Jastrzębie – Resovia Rzeszów
18:00 Korona Kielce – ŁKS Łódź
20:30 Widzew Łódź – Stomil Olsztyn

Niedziela 22.08

12:40 GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec
15:00 Górnik Polkowice – Arka Gdynia
18:00 GKS Tychy – Sandencja Nowy Sącz

Poniedziałek 23.08

18:00 Odra Opole – Chrobry Głogów
20:30 Podbeskidzie – Skra Częstochowa

1. liga: Korona Kielce – ŁKS Łódź (21.08 18:00)

W sobotę czeka nas jeden z hitów 1. ligi. Lider – Korona Kielce podejmie czwarty zespół – ŁKS Łódź. Gospodarze mają po czterech kolejkach komplet zwycięstw. Pokonali Skrę Częstochowa, Puszczę Niepołomicę, GKS Jastrzębie i Stomil Olsztyn. Warto dodać, że podopieczni Dominika Nowaka stracili tylko dwa gole. ŁKS Łódź nie przegrał od początku sezonu żadnego meczu. Zremisował z GKS Tychy 1:1 i GKS Jastrzębie. Pokonali za to Skrę Częstochowa i Puszczę Niepołomice. W ostatnich dwóch bezpośrednich starcia obie drużyny strzeliły gola. Podobnego przebiegu spodziewam się z sobotniej rywalizacji. Korona Kielce i ŁKS Łódź dysponują dobrą siłą ofensywną i są jednym z najbardziej bramkostrzelnych drużyn w lidze.

Proponowany typ: obie strzelą – TAK – kurs 1.77 z oferty BETFAN

1. liga: Widzew Łódź – Stomil Olsztyn (21.08 20:30)

W ostatnim sobotnim meczu Widzew Łódź podejmie czerwoną latarnię ligi – Stomil Olsztyn. Gospodarze dosyć dobrze radzą sobie w rozgrywkach. Po czterech kolejkach mają na koncie dziewięć punktów. Pokonali Sandencję Nowy Sącz, Zagłębie Sosnowiec i Chrobry Głogów. Jedynej porażki doznali w meczu z Arką Gdynia. Stomil początku sezonu nie może uznać za udany i powoli staje się jednym z faworytem do spadku. Duma Warmii przegrała wszystkie dotychczasowe mecze. Uległa Chrobremu Głogów, GKSowi Jastrzębie, Arce Gdynia i Koronie Kielce. Dodatkowo warto wspomnieć, że Stomil Olsztyn strzelił w tych czterech spotkaniach tylko jednego gola. Spodziewam się więc, że Widzew zachowa czyste konto.

Proponowany typ: Stomil Olsztyn strzeli gola – NIE – kurs 2.02 z oferty BETFAN

1. liga: Górnik Polkowice – Arka Gdynia (22.08 15:00)

W jednym z trzech niedzielnych meczów 5. kolejki 1. ligi Górnik Polkowice zmierzy się z Arką Gdynia. Gospodarze kampanię wcześniej wygrali 2. ligę i awansowali do zaplecza Ekstraklasy. Początki w tej klasie rozgrywkowej są jednak dla klubu z Polkowic dosyć trudne. Po trzech kolejkach (w czwartek zagrają jeszcze z Chrobrym Głogów) mają na koncie tylko jeden punkt. Zremisowali z Podbeskidziem Bielsko-Biała, ale przegrali z Sandencją Nowy Sącz i Zagłębiem Sosnowiec. Arka radzi sobie zdecydowanie lepiej. Po czterech kolejkach ma siedem punktów i zajmuje piąte miejsce w lidze. Wygrała z Widzewem Łódź i Stomilem Olsztyn, zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec i przegrała z Chrobrym Głogów. Trzy ostatnie bezpośrednie spotkania zakończyły się na korzyść Arki.

Proponowany typ: wygrana Arki – kurs 1.74 z oferty BETFAN

1. liga: transmisja. Gdzie obejrzeć?

Na kanałach Polsatu Sport transmitowane są wybrane mecze 1. ligi. Lista transmisji 5. kolejki zaplecza Ekstraklasy:

21.08 12:40 GKS Jastrzębie – Resovia Rzeszów (Polsat Sport)
22.08 12:40 GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec (Polsat Sport)

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!