Pobierz aplikację betfan na telefon
1. liga polska: Walka o awans do Ekstraklasy

Zapowiedź 33. kolejki 1. liga polska. Kolejka ta rozpocznie się już w piątek. Do zakończenia sezonu pozostały 2 mecze. Przyjrzyjmy się najważniejszym spotkaniom w kontekście walki o awans.

1. liga polska: ŁKS Łódź vs. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 04.06 (20:30)

Zwycięstwo w Bruk-Betu zapewni drużynie z Niecieczy powrót do Ekstraklasy na kolejkę przed końcem sezonu. Rywal jednak nie należy do najłatwiejszych. Zeszłoroczny spadkowicz z Łodzi fenomenalnie zaczął ten sezon i wszystko wskazywało na to, że ŁKS nie będzie musiał się martwić o szybki powrót do najlepszej ligi w Polsce. Rzeczywistość okazała się jednak trochę inna. ŁKS znajduje się na piątym miejscu i w tym momencie rywalizuje już tylko o jak najwyższe miejsce barażowe.

1. liga polska: Arka Gdynia vs. Radomiak Radom 05.06 (12:40)

W sobotę dojdzie do starcia dwóch drużyn, które wciąż mają szanse na bezpośredni awans do Ekstraklasy. Gdynianie stracili trochę punktów, remisując w ostatnich dwóch meczach. Obecnie znajdują się na 4. miejscu. Radomiak okupuje drugie miejsce za Termalicą i ma 3 punkty przewagi nad GKS-em Tychy oraz 5 nad Arką. Wygrana Radomiaka w tym meczu odbierze nadzieję Gdynianom na bezpośredni awans.

1. liga polska: Stomil Olsztyn vs. Miedź Legnica 05.06 (16:30)

W sobotnie popołudnie Miedź Legnica zrobi wszystko, aby wygrać swoje spotkanie i wejść do strefy barażowej. Legniczanie tracą punkt do Górnika Łęcznej, który znajduje się obecnie w fatalnej formie. Do tego ich przeciwnik Stomil Olsztyn w ostatnich dwóch kolejkach zapewnił sobie utrzymanie i do tego meczu może podejść na luzie. Pod tym względem Miedź Legnica z drużyn walczących o awans jako jedyna w tej kolejce posiada taki komfort.

1. liga polska: Zagłębie Sosnowiec vs. Górnik Łęczna 06.06 (12:40)

W niedzielę odbędą się 2 mecze, które będą miały wpływ w kontekście drużyn mogących awansować do Ekstraklasy. Zagłębie znajduje się na 15. miejscu i potrzebuje remisu, aby zapewnić sobie utrzymanie. Górnik Łęczna zajmuje 6. miejsce, ale znajduje się w dużo gorszej sytuacji niż ŁKS, czy Arka. Punkt za Górnikiem znajduje się Miedź Legnica oraz Odra Opole. Do tego zawodnicy z Łęcznej znaleźli się ostatnio w nienajlepszej formie, nie wygrywając dziewięciu meczów z rzędu.

1. liga polska: Odra Opole vs. GKS Tychy 06.06 (12:40)

Odra Opole traci zaledwie jeden punkt do strefy barażowej, gdzie zespoły będą walczyć po sezonie o awans do Ekstraklasy. Opolanie to wysokie miejsce zapewnili sobie dzięki zdobyciu 16. punktów w 8 spotkaniach. Ich niedzielny przeciwnik jednak znajduje się na jeszcze wyższym miejscu. GKS Tychy jest na 3. miejscu. Idealnym dla nich scenariuszem będzie potknięcie się i porażka dzień wcześniej Radomiaka Radom. Jeżeli Radomiak przegra z Arką a GKS wygra z Odrą to zamienią się miejscami w tabeli. GKS wygrał 7 na 10 ostatnich meczów.

Szanse na awans w procentach

Awans bezpośredni:

Bruk-Bet Termalica 99,55%
Radomiak 86,7%
Tychy 11,49%
Arka 2,26%

Szanse na baraże:

Arka 97,74%
ŁKS 93,46%
Tychy 88,51%
Górnik Ł. 51,65%
Miedź 50,43%
Radomiak 13,3%
Odra 4,47%
Bruk-Bet Termalica 0,45%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!