1. Liga: Kto ma największe szanse na awans?

Kamil Błaszczyk

21 maja 2021

1. Liga: Kto awansuje ?

1. Liga nieuchronnie zbliża się do końca sezonu i fazy play-off. Kto ma największe szanse na awans? Kto stawiany jest w gronie faworytów? 

  • Siedmiu poważnych kandydatów do awansu 
  • Największe szanse dla Termaliki i Radomiaka
  • Ostatni ekstraklasowicz zostanie wyłoniony w fazie play-off

1. Liga: 3 zespoły awansują do Ekstraklasy

Od przyszłego sezonu Ekstraklasa zostanie powiększona do 18 drużyn. W związku z tym z najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej spadła tylko jedna drużyna (Podbeskidzie Bielsko-Biała), a awansują do niej aż 3 z 1. Ligi. Dwie z nich awansują bezpośrednio, natomiast trzecia zostanie wyłoniona z fazy play-off, w której będą uczestniczyły 4 zespoły z miejsc 3-6 w lidze. Czołówka 1. Ligi powalczy o Ekstraklasę. Na ten moment w grze są:

Bruk-Bet Termalica
Radomiak Radom
GKS Tychy
Arka Gdynia
ŁKS Łódź
Górnik Łęczna
Miedź Legnica

To najprawdopodobniej z tej siódemki zostanie wyłoniona trójka szczęśliwców, którzy w przyszłym sezonie zagrają na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

1. Liga: BETFAN daje największe szanse na TOP 2 Bruk-Bet Termalicę i Radomiakowi

Bukmacher BETFAN oferuje zakłady na to, kto znajdzie się na dwóch pierwszych miejscach w 1. Lidze. Przypomnijmy, że zespoły z miejsc 1-2 awansują bezpośrednio do Ekstraklasy bez konieczności rozgrywania jakichkolwiek meczów barażowych. Faworytami w zakładach TOP 2 1. Ligi są Bruk-Bet Termalica i Radomiak Radom. Za nimi znajdują się Arka Gdynia i GKS Tychy, jednak już z wyraźnie wyższymi kursami. Bruk-Bet Termalica Nieciecza jest również głównym kandydatem do wygrania ligi – kurs 1.08 z oferty BETFAN.

1. Liga: Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w fazie play-off

Oprócz dwóch drużyn z pierwszych miejsc tabeli, do Ekstraklasy awansuje również trzecia ekipa, lecz na zupełnie innych zasadach niż pozostałe. Zespoły z miejsc 3-6 w 1. Lidze rozegrają mini turniej barażowy, a jego zwycięzca zapewni sobie awans. Drabinka turnieju barażowego będzie prezentowała się następująco:

Półfinały: 

3. drużyna 1. Ligi – 6. drużyna 1. Ligi
4. drużyna 1. Ligi – 5. drużyna 1. Ligi

Finał: 

3. drużyna 1. Ligi/6. drużyna 1. Ligi – 4. drużyna 1. Ligi/5. drużyna 1. Ligi

O rozstrzygnięciu w każdej z par zadecyduje jedno spotkanie. Gospodarzami będą drużyny, które zajęły w lidze wyższą pozycję na koniec sezonu.

Ostatnia kolejka w 1. Lidze zostanie rozegrana 12 czerwca. Następnie rozegrane zostaną mecze w fazie play-off, a ich zwycięzca awansuje do Ekstraklasy.

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny portalu Sport Betfan. Ze sportem ma dużo wspólnego od lat młodzieńczych, a w szczególności z piłką nożną oraz tenisem. Sercem najbardziej związany z Ekstraklasą oraz Premier League. Prywatnie magister zarządzania. W wolnym czasie, poza światem sportu, pasjonat podróży, kina oraz analizy bukmacherskiej.

Najnowsze wpisy